Alfa Romeo 159 2.0 JTD - recenze, uživatelský test

03.05.2014 10:56  
celkové hodnocení:

80 %

Alfu Romeo 159 2.0 JTD jsem pořizoval zcela novou od soukromníka. Během prvního roku se objevilo několik poškození (potřeba vyměnit baterii a plasty na palubovce). Jedním z hlavních plusových bodů u vozidel Alfa Romeo je vzhled, který je snad u všech modelů velice vydařený a 159ka není výjimkou. Alespoň co se mého názoru týče. U auta je však nutné mít xenonová světla, která zvládnou dobře osvítit okolí vozidla i navzdory nízko položené karosérii. Menší nevýhodou je prostor pro řidiče, který je velice malý a větší osoby by mohly mít problém se do auta vejít bez toho, aby se v něm nemačkaly. S tím souvisí i nepříliš dobrý rozhled do stran, což je pro všechny místa v autě stejné. Povinným doplňkem by tedy měly být parkovací senzory. Stejně tak je trochu jiný tvar volantu a řadicí páky. Na tyto dvě součástky si tedy budete muset z hlediska ovládání chvíli zvykat. Sedadla lze označit za velice pohodlná a kromě toho, že mají boční oporu, tak je u nich také možné nastavit záklon a vy se tedy budete moci usadit do té pozice, v níž se vám bude sedět nejlépe. Auto se při začátku jízdy trochu klepe, ale poté co se motor zahřeje, tak se tento negativní jev lepší. Startuje se klasicky přes zapalování a pomocí tlačítka Start/Stop. Alfa také mívá odpor při řazení a je tedy potřeba trochu síly a hlavně trpělivosti, neboť zatuhlá řadicí páka a těžko zmáčknutelná spojka nejsou určeny zrovna pro choleriky. Motor má poté zrychlení z 0 na 100 km/h za necelých deset vteřin a maximální rychlost je 220 km/h. Co se týče spotřeby tak ta je poslední dobou čím dál tím vyšší a je tedy potřeba tankovat kvalitnější naftu. V číslech se jedná o 8,9 l/100 km, což není zrovna nejméně. Kromě toho je Alfa opravdu náročná a často se stává, že nějaká součástka odejde a je potřeba jí nahradit novou či zaplatit opravu. Koupě auta se tedy postupem času dost prodražuje a v poslední době stále častěji zvažuji prodej, neboť jediný co mě na něm těší, je opravdu jen ten designe. Kromě toho vozy Alfa Romeo jsou vhodné zejména na kvalitnější silnice, kterých je u nás poskromnu.


Shrnutí auto recenze Alfa Romeo 159 2.0 JTD

Hodnocení

Jízdní vlastnosti

Komfort

Praktičnost

Celkové hodnocení v procentech pro Alfa Romeo 159 2.0 JTD

80% ze 100%

Klady

- vzhled,
- motor

Zápory

- prostor

Další auto recenze

Recenze Alfa Romeo 159 1,9 JTD »

Recenze Alfa Romeo 159 1.9 JTD »

Recenze Alfa Romeo 159 2.4 JTD »

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

RECENZE LUXUSNÍCH AUT

Magazín www.megacars.cz přináší recenze luxusních aut. Zvažujete nákup ojetého vozu Alfa Romeo 159 ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist