5 důvodů proč pořídit vašemu luxusnímu vozu alu kola

03.01.2017 | placená inzerce

Krásná kola jsou základem jakéhokoli vozu. O tomto faktu není třeba diskutovat. U luxusních aut navíc dokonale doplní jejich elegantní design. Na neotřelém vzhledu kol se nepodílí pneumatiky, ale především disky. Když si pořídíte ty plechové, s největší pravděpodobností vás žádná velká krása nečeká! I proto se vyplatí zauvažovat nad moderními alu koly. Ta bezesporu nabízejí spousty výhod. Podívejme se na ně tedy mnohem podrobněji. Důvodů k jejich pořízení je hned několik.

Dokonalý punc originality

V první řadě je třeba upozornit na design, jejž hliníková kola nabízejí. Je naprosto unikátní a můžete si být jisti, že auto svým vzhledem dokáže zaujmout již na první pohled. Pravidelné tvary žebrování s ostřejšími, nebo naopak oblejšími rysy svedou divy. Vy sami se můžete rozhodovat, jestli zvolíte spíše masivnější tvary, anebo naopak jednodušší žebrování. To samé se týká i barev. Vyplatí se vsadit na skvělé barevné odstíny, které budou korespondovat s celkovým barevným laděním auta. Není ovšem problém vybrat i disky v přírodní přirozené podobě hliníku.

Snížení hmotnosti auta

Hliník je mnohem lehčí, než je tomu u železa. Díky tomu nabízí snížení hmotnosti vašeho automobilu. K čemu je to dobré? Když je automobil celkově lehčí, dochází logicky i k minimalizaci jeho spotřeby. Samozřejmě se nemusí jednat o extrémní rozdíly, nicméně každá koruna dobrá. Uspořené peníze tak budete moci použít například na doladění interiéru či na některé zajímavé vzhledové prvky týkající se vnějšího vzhledu auta.

 

Efektivní chlazení brzd

Velkou devízou alu kol je i fakt, že úsporné žebrování umožní mnohem lepší proudění vzduchu. Ten se ve studené podobě dostává až k brzdovým destičkám, které se lépe ochlazují. Tím pádem funguje celý brzdný systém a vy se ve vašem voze budete cítit ještě více bezpečně.

Stabilnější jízda

Zdá se vám váš automobil ne úplně snadno ovladatelný? Možná za to mohou kola, která má obutá. Zejména u plechových kol je tato skutečnost znatelná. Jejich vyšší hmotnost zajistí nižší pružnost a ovládání vozu je poněkud tužší. U hliníkových ráfků je situace jiná. Jsou lehčí, což vede k vyšší pružnosti a stabilitě podvozku automobilu. Můžete si tak být jisti lepší reakcí auta při objíždění nejrůznějších překážek.

Konfigurace disků na míru

Zatímco plechové ráfky jsou jednotvárné, nehezké a koupit je lze pouze v jednom jediném provedení, u elektronů je tomu jinak. Díky online konfigurátoru na Aluapneu.cz není problém dokonale vyladit celkový vzhled auta a disků. Jednoduše vložíte fotografii vozu a pak si pohodlně budete barevně i z hlediska žebrování ladit kola takovým způsobem, aby k celkovému designu auta skvěle seděla. Vybraný model si následně pohodlně zakoupíte online. S jistotou, že vašemu luxusnímu autu budou disky slušet!

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist