7 tipů při nákupu luxusního ojetého vozu

20.10.2016 | placená inzerce

Nákup ojetého vozu nemusí být sázkou do loterie. S těmito tipy se nenecháte nachytat a vyhnete se rizikům, s kterými je nákup staršího vozu spojen. Přivezete si tak domů kvalitní vůz, který nebude potřebovat neočekávané opravy a bude dlouho a dobře sloužit.

1. Prozkoumejte trh

Věnujte zvýšenou pozornost cenovému rozpětí vybraného modelu a vyhýbejte se nejlevnějším nabídkám, které pravděpodobně budou mít skrytý háček. Na koupi luxusního vozu nespěchejte a vše sledujte delší dobu, vybírejte z inzerátů v cenovém středu a nejednejte nikdy zbrkle!

Tip: Sázkou na jistotu mohou být oblíbené ojeté vozy škoda Octavia. Octavie jsou již tradičně nejoblíbenějším vozidlem vyšší třídy v České republice a to především pro jejich nízké provozní náklady a dobré jízdní vlastnosti.

2. Zkušební jízda je základ

Pokud se s autem neprojedete, nikdy neodhalíte případné nedostatky. Zkušební jízda prozradí vše podstatné a odborník i amatér může mít i po krátké projížďce jasno. Velmi důležitý je také váš osobní pocit z jízdy. I pěkné auto napohled se vám nemusí dobře řídit a vhodný pro vás bude spíše jiný model s jinými jízdními vlastnostmi.

Tip: Na co si dát pozor při zkušební jízdě se dozvíte v článku Kontrola technického stavu vozidla.
 

3. Zkontrolujte identifikační znaky vozidla

Nikdy nezapomínejte důkladně prohlédnout identifikační číslo vozidla (VIN). I laik porovnáním tohoto údaje na různých částech vozu snadno odhalí případnou manipulaci s díly vozu. VIN pečlivě zkontrolujte a porovnejte s údajem v servisní knížce. Pokud se vám něco nezná, poraďte se s odborníkem, případně nechte výrobní číslo prověřit.

 

 

4. Neomezujte si výběr

Tradičně největší zájem je o vozidla s dieselovou motorizací. Ne všichni si ovšem uvědomují, že diesel nemá jen nízkou spotřebu, ale také mnohem náročnější údržbu a servis. Motory TDI se nehodí pro popojíždění ve městě, lépe poslouží spíše těm, kteří jezdí delší vzdálenosti s vysokým ročním nájezdem. Neomezujte proto svůj výběr hned na začátku a uvažujte i nad benzínovým motorem, případně populární přestavbou na LPG.

Tip: Dívejte se na aktuální akce. Například Autosalon Auto Opat nabízí zimní penumatiky k ojetému vozu zdarma do 31.12.2016.

5. Vše dvakrát zkontrolujte

Na ojetém voze hledejte výrobní štítky a samolepky se servisními údaji, například o poslední výměně oleje a najetých kilometrech. Vše poté porovnejte s údaji v servisní knížce a stavem tachometru. Pečlivě zkontrolujte lak a jeho odstín na přímém světle a hledejte nedostatky. Hledejte stopy po broušení, opravách a korozích. Pokud vše pečlivě prozkoumáte před nákupem, vyhnete se nečekaným opravám a autoservis s novým vozem navštívíte jen pro běžné servisní práce.

Tip: Nakupujete americké vozy? Zajeďte na diagnostiku vozu.

6. Kilometry nejsou vše

Dbát jen na stav najetých kilometrů na tachometru je velkou chybou. Důležitý je celkový stav vozu a jeho reálné opotřebení. Udržované a pečlivě servisované auto s více než 300 000 km může být v daleko lepším stavu, než zanedbávané auto s poloviční porcí kilometrů.

Tip: Pečlivě zkontrolujte stav volantu, řadící páky a pedálů. Tyto části vozu nejvíce napoví o reálném stavu najetých kilometrů.

7. Pročtěte kupní smlouvu

Vždy pečlivě zkontrolujte celý text kupní smlouvy. Některé autobazary si jsou vědomy nedostatků prodávaných vozů a případným reklamacím se brání šikovně sepsanou kupní smlouvou. Smlouvu jako takovou si bohužel většina kupujících nečte vůbec, což je důvodem překvapení při případné reklamaci.

 

 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist