7 tipů při nákupu luxusního ojetého vozu

20.10.2016 | placená inzerce

Nákup ojetého vozu nemusí být sázkou do loterie. S těmito tipy se nenecháte nachytat a vyhnete se rizikům, s kterými je nákup staršího vozu spojen. Přivezete si tak domů kvalitní vůz, který nebude potřebovat neočekávané opravy a bude dlouho a dobře sloužit.

1. Prozkoumejte trh

Věnujte zvýšenou pozornost cenovému rozpětí vybraného modelu a vyhýbejte se nejlevnějším nabídkám, které pravděpodobně budou mít skrytý háček. Na koupi luxusního vozu nespěchejte a vše sledujte delší dobu, vybírejte z inzerátů v cenovém středu a nejednejte nikdy zbrkle!

Tip: Sázkou na jistotu mohou být oblíbené ojeté vozy škoda Octavia. Octavie jsou již tradičně nejoblíbenějším vozidlem vyšší třídy v České republice a to především pro jejich nízké provozní náklady a dobré jízdní vlastnosti.

2. Zkušební jízda je základ

Pokud se s autem neprojedete, nikdy neodhalíte případné nedostatky. Zkušební jízda prozradí vše podstatné a odborník i amatér může mít i po krátké projížďce jasno. Velmi důležitý je také váš osobní pocit z jízdy. I pěkné auto napohled se vám nemusí dobře řídit a vhodný pro vás bude spíše jiný model s jinými jízdními vlastnostmi.

Tip: Na co si dát pozor při zkušební jízdě se dozvíte v článku Kontrola technického stavu vozidla.
 

3. Zkontrolujte identifikační znaky vozidla

Nikdy nezapomínejte důkladně prohlédnout identifikační číslo vozidla (VIN). I laik porovnáním tohoto údaje na různých částech vozu snadno odhalí případnou manipulaci s díly vozu. VIN pečlivě zkontrolujte a porovnejte s údajem v servisní knížce. Pokud se vám něco nezná, poraďte se s odborníkem, případně nechte výrobní číslo prověřit.

 

 

4. Neomezujte si výběr

Tradičně největší zájem je o vozidla s dieselovou motorizací. Ne všichni si ovšem uvědomují, že diesel nemá jen nízkou spotřebu, ale také mnohem náročnější údržbu a servis. Motory TDI se nehodí pro popojíždění ve městě, lépe poslouží spíše těm, kteří jezdí delší vzdálenosti s vysokým ročním nájezdem. Neomezujte proto svůj výběr hned na začátku a uvažujte i nad benzínovým motorem, případně populární přestavbou na LPG.

Tip: Dívejte se na aktuální akce. Například Autosalon Auto Opat nabízí zimní penumatiky k ojetému vozu zdarma do 31.12.2016.

5. Vše dvakrát zkontrolujte

Na ojetém voze hledejte výrobní štítky a samolepky se servisními údaji, například o poslední výměně oleje a najetých kilometrech. Vše poté porovnejte s údaji v servisní knížce a stavem tachometru. Pečlivě zkontrolujte lak a jeho odstín na přímém světle a hledejte nedostatky. Hledejte stopy po broušení, opravách a korozích. Pokud vše pečlivě prozkoumáte před nákupem, vyhnete se nečekaným opravám a autoservis s novým vozem navštívíte jen pro běžné servisní práce.

Tip: Nakupujete americké vozy? Zajeďte na diagnostiku vozu.

6. Kilometry nejsou vše

Dbát jen na stav najetých kilometrů na tachometru je velkou chybou. Důležitý je celkový stav vozu a jeho reálné opotřebení. Udržované a pečlivě servisované auto s více než 300 000 km může být v daleko lepším stavu, než zanedbávané auto s poloviční porcí kilometrů.

Tip: Pečlivě zkontrolujte stav volantu, řadící páky a pedálů. Tyto části vozu nejvíce napoví o reálném stavu najetých kilometrů.

7. Pročtěte kupní smlouvu

Vždy pečlivě zkontrolujte celý text kupní smlouvy. Některé autobazary si jsou vědomy nedostatků prodávaných vozů a případným reklamacím se brání šikovně sepsanou kupní smlouvou. Smlouvu jako takovou si bohužel většina kupujících nečte vůbec, což je důvodem překvapení při případné reklamaci.

 

 

Aktuálně píšeme

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BMW M bude elektrifikované | 16.03.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2023 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist