Alibaba investuje do vývoje aut

17.02.2019 | Jan Prošek

Internetový velikán Alibaba, který stojí za startupem Xiaopeng Motors, to myslí s výrobou vlastních aut zcela vážně. V tomto roce by měla společnost přibrat dalších 5000 pracovníků a zaměstnat je v oblasti vývoje a výzkumu.

 

V současné době zatím po silnicích žádný vůz s názvem Xpeng nejezdí. Nicméně podle všeho se toto změní a je jen otázkou času, kdy se tak stane. Čínský internetový gigant vložil do firmy nemalé finanční prostředky, takže jeho vliv se stále zvyšuje. Automobilka se navíc může pyšnit nejdynamičtěji rostoucím počtem zaměstnanců.

 

V roce 2018 bylo v této společnosti zaměstnáno 3 000 zaměstnanců a z nich 2 100 zcela nových. Tři čtvrtiny z nich pracovaly v oblasti vývoje a výzkumu.  V tomto roce by ale mělo dojít k dalšímu masivnímu zvýšení počtu zaměstnanců. Zprávu o tom, že bude přijato dalších 5 000 zaměstnanců, sdělil zakladatel společnosti He Xiaopeng v celopodnikovém emailu.

 

Pokud vše půjde podle plánu, budou tyto vozy velmi chytré. Řidič bude moci provést pomocí technologií většinu věcí. Zamykání, odemykání, startování, kompletní diagnostiku či vůz dokáže sám zaparkovat. 

 

Další vekou výhodou vozu budou také rychlonabíječky. Ty dokáží akumulátory nabít na 80 procent za necelou půlhodinu. Díky tomu budou vozy atraktivnější pro co nejširší spektrum lidí.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist