Auto jezdící na elektrolyt má dojezd více než tisíc kilometrů

07.02.2017 | Jan Prošek

Lichtenštejnská společnost Quant připravila pro autosalon v Ženevě nový automobil. Jedná se o neobvyklý elektromobil, který čerpá energii z tekutého elektrolytu. Jeho centrální napětí je 48 V.

 

Naprostá většina automobilek si je moc dobře vědoma, že rozvody s napětím 12 V moderním autům už příliš nestačí. Své o tom ví například Audi, které už představilo modely s využitím právě 48 V. Nyní se k němu přidává firma Quant. Jedná se o společnost, která prakticky tři roky představuje nové koncepty, plánuje, posílá do světa sliby. Až nyní přišla s něčím konkrétním.

 

Momentálně oznámila, že v Ženevě představí model Quant FlowCell 48Volt. Ten bude energii potřebnou pro provoz brát z nabitého elektrolytu. Jedná se o netoxickou a nehořlavou látku, která filtrací přes speciální systém uvolní volné elektrony do systému. Pravdou je, že právě přečerpávání elektrolytu je snadné a hlavně nesmírně ekonomické. Na jednu nádrž by auto mělo být schopné dojet přes tisíc km.

 

Důležité je napsat, že se jedná jen o koncept, který je stále zahalen mnoha tajemstvími. V roce 2018 by podle společnosti Quant mělo světlo světa spatřit první auto, zatím ale není vytvořená řádná čerpací stanice, ani výborní továrna. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

FotoBAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist