Auto s nejdražším lakem na světě? Rolls-Royce Ghost Elegance

14.03.2017 | Jan Prošek

Dobrý a kvalitní lak je drahý, a pokud jej majitel auta chce, musí si pořádně připlatit. To je rovnice, která platí a potvrdí si snad každý majitel auta. V nedávné době se objevily informace o nejdražším dostupném laku. Věřte nebo ne, ale jeho základem je diamantový prach.

 

Mimochodem, historická odbočka. Ve starém Japonsku bylo vynalezeno umění laku. Předměty se na velkých lodích se vozily na širé moře, kde pak umělci například nábytek lakovali. Vrstev bylo mnoho, klidně i padesát a mezi ně kreslili slavné motivy. To vše kvůli tomu, že se na širém moři takřka neprášilo, a tak byl lak kvalitnější. V důsledku toho byl lak dražší než samotný výrobek.

 

Automobilka Rolls-Royce připravila luxusní lak, do kterého bylo přimícháno tisíc diamantů rozdrcených na prášek. Ten následně prošel velmi důkladnou kontrolou, aby se každý kousek správně leskl a nejednalo se jen o prach. Asi je jasné, že tento lak by nebyl hladký, a tak na tuto vrstvu byl nanesen ještě lak.  

 

Cena automobilku s tímto lakem stanovena nebyla, nicméně obrovské množství lidí si jej dovolit nemůže. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist