Automobilka Panoz plánuje nové modely

20.06.2017 | Jan Prošek

Závodní speciály společnosti Panoz se celkem pravidelně účastní světových závodních soutěží a nevedou si vůbec špatně. Nyní ale vedení automobilky oznámilo změnu strategie. Přejde na elektromotory a nově se do výroby také dostane sportovní vůz pro silnice.

 

Na běžných silnicích vozy této značky až na několik výjimek nesetkáme. Panoz se proslavil svými monoposty, které závodí v LeMans, Champ Car a podobně. Doposud si automobily této značky nevedly v závodech špatně. Otázkou je, jak to bude dál, neboť podle tiskové zprávy chce automobilka klasické motory nahradit elektromotory.

 

Don Panoz, zakladatel značky, vytvořil společnost Green4U Technoligie, která představila první plně elektrický sporťák pro vytrvalostní závody. Zároveň Panoz požádal o přidělení Garáže 56. Což je místo, že kterého se do závodu LaMans dostávají vozidla, která nemusí mít nutně za cíl vyhrát, ale svou konstrukcí a designem jsou jedinečná.

 

Auto má výkon 400 – 450 kilowatty. Má v sobě dva elektromotory, nejvyšší rychlost je 290 km/h. Na silnicích by se měl v budoucnu představit model Panoz GT-EV.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist