BMW M bude elektrifikované

Jan Prošek

Odklonění se od tradičního pojetí modelu BMW M je nevyhnutelné. V rozhovoru to řekl Markus Flasch, nový ředitel legendární divize M automobilky BMW. Přechod na pohon všech čtyř kol byl jen začátek.

 

„Moje roky budou érou elektrifikace značky,“ řekl hned na úvod rozhovoru a pokračoval. „Zkoumáme všechny technologie, jako jsou mild-hybridy a plug-in hybridy, ale také plně elektrická auta. Naším cílem je výkon, a to nejen v přímce, ale i v zatáčkách. Výkony musí být opakovatelné a dost dobré i pro závodní okruh. To v některých případech znamená odlišné technologické přístupy. Proto, podobně jako s pohonem všech kol, nebudeme prvním výrobcem vysokovýkonných aut, který přešel na elektřinu. Ale budeme nejlepší,“ předpovídá Flasch.

 

Podle všeho by v nabídce divize M měly zůstat vyloženě konvenční modely. Otázkou zůstává, zda přechod na elektrifikaci není snaha o snížení korporátních emisí CO2.

 

Zda budou u vozů dál dvanáctiválcové motory, není zatím jasné. BMW M chystá velké změny, o kterých bude teprve informovat.

Aktuálně píšeme

Rimac se bude podílet na vývoji nástupce Audi R8

Toyota stále věří vodíku, Mirai bude mít novou generaci

Automobilka Karma chce znovu fungovat

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2020 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist