BMW se obává brexitu

17.06.2016 | Jan Prošek

Jednou z otázek, která „hýbe“ světem, je setrvání Velké Británie v Evropské unii. K této problematice se kromě mnohých politicky angažovaných lidí vyjadřují také činovníci, od kterých by to čekal opravdu jen málokdo.

Svůj názor veřejně vyřkl mimo jiné i člen správní rady BMW Ian Robertson. Pro jeden z deníků řekl „Velká Británie je prosperující ekonomikou, ale pokud si ji představíte bez pracovní síly z Evropské unie, pevně věřím tomu, že by nebyla v takové kondici a tak silná jako nyní.“ Tento pohled na danou problematiku se dá velmi snadno pochopit.
BMW, jakožto vlastník oblíbené britské značky Mini a Rolls-Royce, zaměstnává po celém světě 122 700 pracovníků a okolo 7 800 jich pracuje právě ve Velké Británii. A v tom je podle Robertsona problém. Případný odchod Velké Británie z EU by totiž způsobil snížení atraktivity této značky pro investory. Odhlédneme-li od politických souvislostí, faktem zůstává, že Velká Británie je pro BMW čtvrtým největším trhem. Tato pozice by se s největší pravděpodobností s odchodem z Evropské unie zhoršila. Jednotný názor na tuto problematiku však v celém automobilovém průmyslu neexistuje. Britové v nadcházejícím referendu o setrvání v EU musí zohlednit velké množství ohledů a aspektů.

Zdroj foto: wikimedia.org


 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist