Budou samořiditelná auta parkovat?

05.02.2019 | Jan Prošek

Autonomní vozy zaměstnávají mnoho vědců po celém světě. V současné době vyplaval na povrch další zajímavý fakt. Auta nebudou parkovat.

 

Na zámořské univerzitě Santa Cruz v Kalifornii se právě na téma samořiditelných aut dělá velký výzkum. Jedna z nejpovolanějších, garantka výzkumu, Jennifer McNultyová poukazuje na zajímavý problém, který zatím prakticky nikdo neřešil.

 

Podle výzkumu profesora Adama Millard-Balla, který je součástí onoho rozsáhlého projektu, samořiditelná auta nebudou parkovat. Podle specialistů na parkování se totiž nevyplatí, aby vozy stály na nějakém místě, za které majitel bude platit nemalé finanční prostředky.

 

Automobilům jde totiž přikázat, aby jezdily po okolních komunikacích. Z dlouhodobého hlediska to není proveditelné, ale na krátkou dobu to možné je. Navíc provoz jedoucího vozu bude levnější než parkovací místo na danou dobu.

 

Pokud by v centru San Francisca kroužilo takto dva tisíce aut, tak by hned vznikly kolony a nastanou dopravní komplikace. Podle Millard-Balla by mohly být autonomní vozy být běžnou součástí života během pěti let. Jedná se ale o velmi optimistické předpoklady. Reálnější je dvacetiletý horizont.

 

Celková studie pak automobilkám poměrně dobře předkládá všechna možná rizika, která mohou nastat s příchodem autonomních vozů.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist