Bugatti končí s rychlostními rekordy

01.09.2019 | Jan Prošek

Několik dní po překonání rychlostního rekordu společností Bugatti se nechal její šéf Stephan Winkelmann slyšet, že od této chvíle už žádné další pokusy o rychlostní rekordy dělat nebude. Nyní se bude automobilka soustředit na něco jiného.

 

„Bugatti opět prokázalo, čeho je schopné. Díky tomuto novému rekordu jsme s Chironem opět vstoupili do neprobádaných území. Nikdy předtím nedokázal sériový výrobce dosáhnout tak vysoké rychlosti. Naším cílem bylo stát se první značkou, která pokoří magickou hranici 300 mil za hodinu. A to se nám povedlo.

 

S tímto novým rekordem se však Bugatti stahuje ze závodu o výrobu nejrychlejšího sériového vozu. V minulosti jsme již několikrát prokázali, že stavíme nejrychlejší vozy na světě. V budoucnosti se však chceme zaměřit na nové oblasti,“ řekl Stephan Winkelmann.

 

Mimochodem, společnost Bugatti má v historických tabulkách celou řadu zápisů. Nejrychlejším vozem byl už model Veyron. Rovněž to byl vůz s nejvyšší průměrnou rychlostí nebo nejrychlejší otevřený vůz.  Zatím posledního rekordu dosáhla tato automobilka na konci srpna na polygonu Ehra-Lessien, na němž dosáhl vůz Bugatti Chiron rychlost 490,484 km/h. Pravdou je, že tento vůz se od toho tradičního liší, prošel celou řadou úprav a byl mu zvýšen výkon.

 

Dlouhodobě platí, že v posouvání rychlostního rekordu není problém ve výkonu automobilů, ale v pneumatikách. Bugatti nemá takové, které by takovou extrémní zátěž vydržely, a tak se použily speciálně upravené pneumatiky Michaelin Pilot Sport Cup 2.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist