Chtěli byste ušetřit za povinné ručení?

07.09.2017 | placená inzerce

Povinné ručení, už podle svého názvu napovídá, že ho musí mít každý motorista. I my doporučíme pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nepodceňovat a mít ho sjednané. Proč? Jelikož vám může ušetřit peníze a starosti. Je jasné, že i vy budete chtít při jeho výběru co nejvíce ušetřit. Jak na to? Poradíme vám!

Začněte koupí správného vozu

Víte, že cena povinného ručení je ovlivněna také tím, jakým autem jezdíte? Ano, je tomu skutečně tak. Mnoho lidí si myslí, že rozhoduje třeba jeho hodnota, výkon, neb o stáří. Tak to ale není. To hlavní, co dnes rozhoduje, je objem motoru. I proto ho musíte uvádět, pokud si sjednáváte své povinné ručení online, ale i na pobočce. Platí zde jednoduché pravidlo. Čím je objem motoru vozu menší, tím nižší cenu můžete dostat. Je to sice nespravedlivé, ale je to bohužel tak a nic s tím m neuděláte. Proto jestliže vůz ještě nemáte koupený, doporučíme se podle toho zařídit.

Cenu ovlivníte i vy sami

Není povinností, aby si povinné ručení sjednala ta osoba, která je napsaná v technickém průkazu. Pojistit auto může i kdykoliv jiný. A to se hodí, když budete chtít za povinné ručení ušetřit. Jsou totiž lidé, kteří mohou cenu výrazně ovlivnit s ohledem na to, jaké mají zkušenosti za volantem, a také svou historii. Co konkrétně může hrát roli?

Bonus – za jízdu bez nehod
Malus – za časté bourání
Věk řidiče

Není nic jednoduššího, než když necháte vůz pojistit osobou, která už má za volantem dostatek zkušeností a také díky jízdě bez nehod má velmi lákavý bonus, který cenu sníží i o desítky procent. Ten dnes musí brát v potaz každá pojišťovna. A je jedno, zda budete sjednávat třeba známé a celkem oblíbené ČSOB pojišťovna povinné ručení, nebo se rozhodnete pro menší pojistku. Bonus se váže vždy ke každé osobě, která se rozhodne pojištění odpovědnosti z provozu vozidla sjednat.

Pojistka by měla obsahovat jenom to, co využijete

Dnešní nabídka povinného ručení je skutečně velmi obsáhlá. To znamená, že pojišťovny nabízejí skutečně různorodé balíčky a možnosti. A to od těch základních, až po ty skutečně rozsáhlé. Jak uvádí i server Rajaut.cz, při výběru povinného ručení je vhodné zaměřit se primárně na to, aby ochrana nabídla primárně jenom to, co potřebujete. Tedy ab y nabídla ochranu v souvislosti se škodou, kterou svou nehodou způsobíte. Vše ostatní už mohou být jenom doplňky. Může sem patřit:

Ochrana řidiče a pasažérů
Pojištění skel
Asistenční služby

Dalších možností připojištění je řada. Třeba ochrana zavazadel, pojištění rizika střetu se zvěří, ochrana související s přírodním živlem a mnoho dalšího. Pamatujte, že čím více věcí v pojistce máte, tím může být dražší. Proto pokud nejezdíte zase až ta často, je na zvážení, co využijete a co nikoliv.

Ceny si porovnejte. Rozhodně nekývejte na první nabídku

Komerčních pojišťoven, které tuto pojistnou ochranu nabídnou, je celá řada. A na to pamatujte. Nikdy nekývejte na první nabídku. I když se může zdát dobrá, opak je pravdou. Správnou cestou by mělo být srovnání cen povinného ručení. Jak na něj? Pomohou nezávislé online srovnávače a kalkulačky. Jedinečná možnost, jak během chvíle a z pohodlí domova zjistíte, jaká pojistná ochrana se vám vyplatí nejvíce. A této pojišťovny se držte.

Pojistku sjednejte online

Výše popsané srovnávače to berou jako samozřejmost a tak vám ihned umožní si pojistku sjednat. Když se ale danou cestou nevydáte, doporučujeme alespoň sjednání na webu konkrétní pojišťovny. Proč? Jelikož pojišťovna má mnohem méně administrativy a náklad. A to dokáže zajímavě odměnit. Není nic neobvyklého, že tato forma sjednání je spojována se zajímavými slevami, které mohou být i v několika desítkách procent. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist