Co pokryje povinné a co havarijní pojištění?

08.08.2014 | placená inzerce
dopravní nehoda - ilustrační foto

Pokud zvažujete nákup dražšího auta - ať nového nebo staršího, určitě budete muset řešit pojištění vozu. Ze zákona musíte mít povinné ručení. V případě auta, které se pohybuje ve vyšších cenových hladinách, zase zauvažovat také o havarijním pojištění. Mezi povinným ručením a havarijním pojištěním je velký rozdíl, který si mnoho řidičů stále neuvědomuje. Oba druhy pojištění jsou extrémně důležité a jsou jistou formou ochrany při provozování motorových vozidel. Podíváme se na ně blíže a dáme tip, jak můžete najít ty nejvýhodnější varianty.

Co je povinné ručení

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Vztahuje se na škody, které jako řidič – viník nehody způsobíte druhé osobě. Pojištění kryje škody na majetku i škody na zdraví. Podle zákona je toto pojištění povinné. Musí ho mít sjednáno každý majitel motorového vozidla. Pokud ne, hrozí sankce ve výši desítek tisíc.

Co je havarijní pojištění

Havarijní pojištění není povinné, je ale nutné o něm uvažovat. Toto pojištění slouží k pokrytí škod, které vzniknou na vlastním automobilu. Vztahuje se na krádež, poničení při nehodě, živelné pohromy a další. Asi nejvíce se vyplatí majitelům luxusních vozů, kdy se i výše banálního poškození šplhá k desítkám tisíc korun.

Jak najít nejvýhodnější řešení?

V obou případech je nutné sledovat podmínky smlouvy. Zajímat vás musí výše spoluúčasti a také maximální výše limitů, do kterých pojišťovna škodu uhradí. Konkurence je v obou oblastech vysoká, z čehož je možné těžit. Pojišťovny nabízejí k oběma druhům pojištění různé druhy bonusů. Může to být například zapůjčení náhradního vozu, bezplatný odtah vozidla, asistenční služba v ČR i v zahraničí, pojištění proti střetu se zvěří, pojištění osob, které se v automobilu v době nehody nacházely, pojištění proti krádeži a další.
Je tedy třeba nabídky porovnat. Porovnání může být snadné a rychlé. Pomoci totiž může specializovaný portál www.uspory.cz. Díky němu můžete ve vteřině zjistit, které z pojištění je pro vás nejvýhodnější. Můžete zde srovnat povinné ručení online i havarijní pojištění online.

 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist