Concorde žije, nyní je to speciál od Aston Martinu

Jan Prošek

Letos je tomu padesát let od vzniku legendárního letadla Concorde. Zákazníci společnosti Aston Martin si tento historický okamžik mohou připomínat dnes a denně. Pokud si objednají speciál DBS Superleggera Concorde Edition.

 

Konec letadla s tímto názvem byl hodně neslavný, zůstává ovšem tento stroj nepřekonaný i po padesáti letech. Právem je legendou. Toto legendární jméno připomene britská společnost Aston Martin. Automobilka u této příležitosti postavila zajímavý speciál, který je založený na modelu DBS Superleggera.

 

Na vozu je mnoho detailů, které letadlo v barvách British Airways připomínají. Jedná se o bílou barvu, odstíny modré i šedé. Zároveň také je na vozu silueta letadla v šedé barvě, která je na karbonové střeše vozu.

 

Lišty prahů nesou označení registrace letadla G-BOAC. Na stínítku u řidiče jsou vyšité údaje a informace o provozní výšce a rychlosti letu.  Pokud jde o pohon vozu, tak se o něj bude starat dvanáctiválec s objemem 5,2 listru se dvěma turbodmychadly. Maximální rychlost je 340 km/h a zrychlení z nuly na sto je 3,4 vteřin.

Aktuálně píšeme

Kia XCeed také jako plug-in hybrid. Jaká je?

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely

BMW M bude elektrifikované

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2020 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist