Další zlepšení u pick-up RAM 2500 a 3500

27.08.2013 | Autor: redakce

Každý modelový rok jsou pick-upy značky Ram v různých rozsazích upravovány. Zajímá vás, jakých úprav se dočkáme v roce 2014?

Změny u RAM pro rok 2014
 

První rozdíl můžeme vidět na paletě pohonných jednotek, která se rozrostla ze dvou na tři. Standardní zážehový vidlicový osmiválcový motor Hemi 5,7 l zůstává stejný, ovšem novinkou je možnost Hemi 6,4 l s variabilním časováním ventilů a vypínáním válců, který disponuje výrazně vyšším výkonem i točivým momentem. Pokud by vás zajímala benzínová alternativa, může vůz nabídnout šestiválcový turbodiesel o objemu 6,7 l s variabilní geometrii lopatek od Cumminsu, který je dostupný ve třech výkonnostních verzích.

Naftová varianta vyniká recirkulací výfukových plynů, posílením chlazení a přívodem vzduchu, který je značně upraven. Vybírat můžete ze šestistupňových automatů.
Dočkat se můžeme pohonu všech čtyř kol s vypínáním přední nápravy. Upraven byl také rám a zavěšení zadních kol. Rám je tvořen z vysokopevnostní oceli a najdeme na něm osm samostatných příčníků.
Jako standard se u obou verzí považuje tažné zařízení. Lehčí varianta pick-upu zvládne přívěs o hmotnosti osm tun, těžší provedení si poradí i s necelými čtrnácti tunami.

Novinkou jsou též nové odstíny laků karoserie nebo kamera pro sledování ložné plochy.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist