Elektromobil Quant e-Sportlimousine získal evropskou homologaci

13.08.2014 | Autor: redakce

Sportovní vozy bezpochyby táhnou automobilové fanoušky. Možná i z toho důvodu spojila své síly společnost NanoFlowcell AG z Lichtenštejnska s automobilem Quant e-Sportlimousine. V čem je jejich spolupráce?

O elektromobilech se toho již napsalo spousty. Některé již brázdí světové silnice, jiní jsou stále v dílnách a probíhá jejich vylepšování. Zlom přišel u automobilu Quant e-Sportlimousine, který získal evropskou homologaci a v brzké době tak na něj můžeme narazit na evropských silnicích. Že se však jedná o obzvlášť vyjímečné auto potvrzuje nejen fakt, že byl hojně obdivován na jarním ženevském autosalonu, ale také má neobvyklý pohon.

Elektromobil Quant e-Sportlimousine není opatřen klasickými bateriemi, ale má speciální články, přes které vzniká energie přeléváním elektrolytu přes membránu. Podle informací výrobce by mělo auto na jednu nádrž elektrolytu urazit až 600 km. Klasické dobíjení baterií u tohoto sportovního vozu nečekejte. Není to možné díky komplikovanosti celého systému. "Natankování" tak probíhá formou vypuštění elektrolytu a napuštění nového.

Co se týče technických parametrů Quant e-Sportlimousine, pohání jej čtveřice elektromotorů s maximálním výkonem 680 kW při 2 900 Nm. Délka vozu činí 5,3 metrů a hmotnost činí 2,3 tuny.

Zdroj foto: foter.com

 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Foto


Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist