GM chce hrát ve sdílení aut prim

15.11.2018 | Jan Prošek

Známý koncern General Motors představil a využívá rozsáhlou platformu na sdílení aut a spolujízdu. Jde o projekt nesoucí jméno Maven. Zatím jsou zahrnuty jen vozy z koncernu. Plánuje se, že se budou moci připojit i jiné značky.

 

Projektů na sdílení aut je USA opravdu hodně. Proti nim má ale Maven jednu velkou výhodu. Sdružuje koncern General Motors a know-how skupiny Sidecar a Lyft. Na konferenci UBS Global Technology představitelé GM sdělili, že službu sdílení vozů budou moci využívat i lidi, kteří auta od této firmy nemají.   Zatím bude tato služba fungovat na území Kanady, ale předpokládá se její rychlé rozšíření. Rozhodně nelze vyloučit, že se dostane i do Evropy. Projekt Maven vznik v roce 2016, tehdy byly vloženy první finanční prostředky. Původně šlo o systém, kdy General Motors měl automobily, které si mohli lidé po registraci v systému pronajmout. Později přibyla služba, díky které bylo umožněno objednání vozu na jeden měsíc ve městech San Francisco a Los Angeles.

 

V létě letošního roku přibyla nová služba. „peer to peer“. Lidé tedy sami nabízejí své vozy. Pokud někdo ví, že své auto nebude příští dny potřebovat, může jej nabídnout k pronájmu.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist