Jak najít výhodnější povinné ručení pro váš vůz?

23.01.2017 | placená inzerce

Ceny povinného pojištění vozidla se rok od roku mění. Na českém trhu spolu soupeří o přízeň klientů velká spousta pojišťoven, to v praxi znamená velmi bohatou nabídku produktů, vysokou proměnlivost cen a podmínek pojištění. Jak se v tom zmatku zorientovat? V dnešní době nemusíte obcházet každou pojišťovnu zvlášť a složitě si zjišťovat informace o jednotlivých druzích pojištění. Využijte volně dostupných a především bezplatných srovnávačů cen povinného ručení, které vám umožní získat přehled během minuty. V případě zájmu o změnu pojišťovny potom není nic snazšího, než vypovědět starou smlouvu a online si sjednat pojištění nové. Jak na to?

Kalkulačky povinného pojištění

Prostřednictvím internetu naleznete celou řadu srovnávačů cen produktů. Nejznámější a nejvíce používané jsou srovnávače a hodnotící servery spotřebního zboží, elektroniky, hraček. Kromě nejlepší ceny si na nich snadno dohledáte hodnocení zákazníků, podmínky prodeje, cenu poštovného. Na podobném principu funguje i klasický srovnávač na povinné ručení. Po vyplnění základních údajů o konkrétním autě (výrobce, objem, rok výroby, počet pojistných událostí…) v jednoduchém formuláři vám kalkulačka povinného ručení vyjede seznam nejvýhodnějších nabídek pro vás. Nenajdete pouze nejlepší cenu, dílem minuty zjistíte rovněž vše o pojistném krytí a veškerých podmínkách dané společnosti. V případě, že si zároveň sjednáte havarijní pojištění, lze získat výraznou slevu. Roční úspora za výhodnou změnu pojišťovny potenciálně činí v závislosti na charakteru pojistné smlouvy až desítky tisíc korun.

Výpověď pojistné smlouvy

Pro výpověď pojistné smlouvy existují určité podmínky. Pojišťovny vyžadují, abyste podali výpověď buď ke konci stávající pojistné smlouvy (nejméně 6 týdnů předem), při změně vlastníka (neprodleně), do 2 měsíců od uzavření smlouvy, do 3 měsíců od pojistné události, při změně smluvních podmínek pojišťovnou nebo prostřednictvím dohody s pojišťovnou. Výpověď pojistné smlouvy je zapotřebí podat písemně, vzory jsou volně ke stažení na internetu. Jako jednodušší proces se potom jeví následné sjednání nového pojistného u jiné pojišťovny. Nemusíte nikam chodit, novou zelenou kartu snadno získáte online z pohodlí vašeho domova, přijde vám poštou. Kromě velké úspory času je to také levnější než chodit na pobočku.

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist