Jak nejlépe pečovat o své auto?

13.02.2018 | placená inzerce

Každý to zná, přijde období zimy a silnice jsou udržovány chemicky, což má neblahý vliv na karoserii auta. Jelikož je to pro vozidlo zátěžová zkouška, je dobré se o něj starat a vědět, jak správně probíhá mytí auta

Mycí linka – raději ne!

Po zimě je potřeba auto důkladně umýt. Nabízí se varianta - myčka aut. Je to sice pohodlné řešení, ale může mít pro vaše vozidlo opačný efekt. Kartáče a vosk v „myčkách“ můžou karoserii auta nenávratně poškodit. Proto je doporučeno raději využít ruční mytí. V tomto případě, se jedná o šetrnější způsob pro karoserii. Důležité je však vědět, jak se vyhnout chybám při ručním mytí auta, aby to mělo ten správný efekt

Jak správně postupovat při ručním mytí?

1/Pokud si chcete umýt svého „miláčka“ vlastníma rukama a navíc šetrně ke karoserii, určitě se vyhněte klasické houbě na mytí. V té se mohou nachytat nečistoty, kamínky a poškrábat lak. Lepší variantou je žínka z mikrovláken nebo wapka.

2/V kombinaci s žínkou je lepší používat dva kyblíky. V jednom bude naplněna voda se šampónem a v druhém se bude máchat žínka. Předejdete tak mnoha škrábancům.

3/Použití správných přípravků je velmi důležité. Proto je potřeba používat pouze šampón a kvalitní vosk, který vytvoří ochranou vrstvu. Určitě nepoužívat náhražky.

4/Auto nenechávejte samovolně uschnout, ale vždy po čištění usušte jemným hadrem.

5/Nezapomeňte po zimě na podběhy. Zde se právě usazuje nejvíce chemie po zimním období a trpí nejvíce na korozi.

Když máte po zimě auto vyčištěné, číhá na vaše auto další riziko poškození. Silnice v tuto dobu dostávají zabrat a jejich stav je žalostný. Tím se zvyšuje i riziko rozbití čelního skla na vašem vozidle. Proto je lepší zvážit pojištění čelního skla.

Může také nastat období, kdy je potřeba se se svým „miláčkem“ rozloučit a vyměnit za nové. V takovém případě je důležité dodržovat výše uvedené kroky a o své auto se starat a pečovat a připravit auto na prodej.

 

zdroj foto: www.pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist