Jak prodat auto rychle a bez zbytečných starostí?

27.06.2016 | placená inzerce

Jednou to přijít muselo. Rozhodli jste se, že je čas na obměnu vozového parku. Ale ještě než vám v garáži zaparkuje nový mazel, musíte se zbavit toho stávajícího. Pokud nemáte s prodejem automobilu žádné předchozí zkušenosti, bude se vám hodit následující srovnání jednotlivých variant. Pravděpodobně se nakonec přikloníte pro výkup aut...

1. Prodej přes inzerát

Moderní technologie trh s ojetými auty rozhýbaly. Na českém internetu najdete množství portálů, které umožňují vkládání inzerátu, a to včetně fotografií a videí. Teoreticky můžete vozidlo prodat za více peněz než v případě komisního prodeje a výkupu v autobazaru. K nevýhodám patří časová náročnost, nutnost komunikace s kupujícím a zákonná odpovědnost za vady. Potřebujete-li peníze okamžitě, raději volte některou z dalších možností prodeje.

2. Prodej „známému“

Máte ve svém okolí někoho, kdo již v minulosti po vašem automobilu šilhal? Prodej kamarádovi, příbuznému nebo známému je nejrychlejší, ale zároveň nejrizikovější. Může se stát, že se na automobilu vyskytnou nečekané problémy, které vyústí v hádky a naruší dobré vztahy. Proto je podstatná dobře nastavená smlouva. Zároveň si konkrétním způsobem domluvte realizaci platby – předejdete nepříjemným průtahům a výmluvám.

3. Komisní prodej

Jendou z možností je také komisní prodej. Autobazary, které nedisponují větším objemem vlastních prostředků, nabízí právě tuto službu. Jedinou výhodou komisního prodeje je skutečnost, že se o realizaci prodeje postará zprostředkovatel. Na druhou stranu vám nikdo negarantuje, že se vaše vozidlo vynasnaží prodat co nejrychleji. Některé autobazary si vystačí s tzv. parkovým a smluvní provizí za zprostředkování.

4. Výkup auta za hotové

Výkup vozidel za hotové je zřejmě nejrychlejší řešení. V případě renomovaného výkupčího zároveň nejbezpečnější a nejjednodušší.
Některé firmy nabízejí výkup aut společně s nadstandardními službami. Přijedou až k vám domů nebo do firmy a vyřídí veškeré formality. To samé samozřejmě platí také pro výkup motorek a ostatních dopravních prostředků.

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist