Jak se připravit na autoškolu

24.03.2015 | placená inzerce

Rozhodli jste se udělat si řidičský průkaz na osobní automobil? Víte, co vás čeká a nemine? Přehled toho, na co se připravit, kolik stojí řidičské oprávnění a jak probíhá samotný výcvik, se dočtete v následujícím článku.

První, co vás čeká, je absolvování zdravotní prohlídky u svého obvodního lékaře, který vám k přihlášce na autoškolu vystaví potvrzení o vaší způsobilosti. Všechny dokumenty poté přinesete do autoškoly, kde budete skládat jak teorii, tak i praxi.

Kolik stojí zřízení řidičského průkazu

Aby jste mohli řídit vozidlo, potřebujete řidičské oprávnění na skupinu B pro osobní vozidla. Cena za tuto skupinu se pohybuje od 6 500 do 15 000 korun. Nad rámec si můžete objednat také kondiční jízdy. Po odevzdání přihlášky je potřeba stanovenou částku uhradit. Pokud vám autoškola umožní splátky, musí být poslední splátka uhrazena před závěrečnou zkouškou. Jste-li mladší 18 let, nezapomeňte ani na souhlas zákonného zástupce.

Jak je organizován samotný výcvik

Po přijetí do autoškoly probíhá výuka a výcvik podle zákona č.247/2000 Sb. O získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel.

V teoretické výuce jsou předepsány tyto předměty:

- předpisy o provozu vozidel

- ovládání a údržba vozidla

- teorie řízení a zásad bezpečné jízdy

- příprava zdravotnická

Praktický výcvik má obsahovat tyto předměty:

- řízení automobilu

- praktická údržba vozu

- zdravotnická příprava

V praxi vás instruktor učí nejen řídit, ale může vyzkoušet, zda znáte povinnou výbavu vozu jako jsou třeba lékárnička nebo autodoplňky. Je proto dobré se i na tyto informace zaměřit. Závěrečná zkouška proběhne do dvou týdnů od ukončení výcviku. Na zkoušku vás přihlásí sama autoškola.

Délka kurzu

Délka kurzu pro skupinu B je 2- 3 měsíce. Teoretická příprava může probíhat formou kurzu, kdy docházíte pravidelně nebo jako samostudium s následnými konzultacemi. Každá autoškola, třeba autoskola-feki.sk, to má nastaveno jinak.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist