Jak ušetřit při výběru povinného ručení?

04.07.2016 | placená inzerce

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, jak se správně povinné ručení nazývá, považuje mnoho řidičů za zbytečný výdaj. To je mylný přístup, neboť přináší ochranu před velkými finančními ztrátami v případě, že dojde k nějaké autonehodě. Přesto to neznamená, že byste si měli nechat tímto pojištěním vysát peněženku. Existují zajímavé možnosti, jak ušetřit.

Jak postupovat, abyste ušetřili

Elementárním předpokladem je rozvaha a rozumné uvažování. Nenechte se natlačit do prvního pojištění, které vám někdo nabídne. Je jedno, jestli to je autosalón, autobazar nebo třeba leasingová společnost. Jejich nabídka může, ale také nemusí být nejvýhodnější.

Jestliže potřebujete vaším novým vozidlem ihned odjet, přesto nemusíte uzavřít nevýhodné povinné ručení na celý rok. Zvolte pojištění pouze na nezbytně nutné období. Tak, abyste mohli automobil používat a současně si v klidu udělali srovnání povinného ručení.

Srovnání povinného ručení vozidel jde nejjednodušeji udělat online na našich webových stránkách. Během chvíle získáte dokonalý přehled o tom, jaké varianty povinného ručení se dnes nabízejí.

Ze srovnání povinného ručení si vyberete to nejvíce výhodné a uzavřete smlouvu online. Tedy nemusíte nikam chodit, vše zvládnete z pohodlí domova.

Pamatujte, že srovnání povinného ručení vozidel je vhodné využít i v případě, že již nějakou dobu vozidla používáte a pojištění máte. Cenové nabídky pojišťoven se totiž v průběhu času mění. Je proto docela možné, že s odstupem času můžete získat zajímavější a aktualizovanou pojistku nebo bonus za změnu pojišťovny.

Nezapomeňte, že vždy můžete získat něco navíc

Konkurence na pojistném trhu je velmi tvrdá. Z toho důvodu se jednotlivé nabídky pojišťoven předhánějí, aby získaly nového zákazníka. Z toho můžete něco vytěžit i vy. Vedle vysoké úspory díky online srovnání povinného ručení existují i speciální motivační bonusy.

Typické jsou různé druhy dalšího pojištění, jenž jsou nabízeny zdarma. Za všechny lze jmenovat cestovní připojištění nebo pojistku proti udělené dopravní pokutě. Pro jiného zase můžou být zajímavé výhodné slevové poukázky do obchodů apod.

Proč je vlastně povinné ručení důležité?

Hlavně v následujících situacích zajistí povinné ručení úhradu škody za viníka, který splnil zákonnou povinnost a tento druh pojištění uzavřel.

Škody na majetku – při autonehodě dochází nejčastěji k poškození vozidla druhé osoby. Pokud jste viníkem, musíte škodu zaplatit. I oprava drobného „ťuknutí“ často přijde na desítky tisíc korun. V případě větší nebo dokonce hromadné havárie může jít dokonce o milióny. Navíc nezapomínejte, že v rámci bouračky někdy dojde k poškození i něčeho jiného, než auta. Například autobusové zastávky, plotu, lampy nebo domu. Autohavárii můžete mít i s autobusem nebo tramvají.

Škody na zdraví – ještě horší variantou, než je škoda na majetku, je újma na zdraví. Může se jednat o lehké zranění nebo těžší. V nejhorším případech může dojít k úmrtí poškozeného. S vážností následků logicky stoupá nárok na odškodné. Přitom nejde pouze o jednorázové vyrovnání za bolestné. Obvyklou součástí pojistného plnění jsou i náhrady za ztrátu výdělku po dobu nemocenské. Někdy je situace tak vážná, že se jedná o celoživotní náhrady. Miliónové položky tedy nemusí být nijak výjimečné.

zdroj foto:pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist