Jaké luxusní ojeté auto koupit?

14.10.2014 | placená inzerce

Každý se občas zasníme při pohledu na auta z luxusních tříd – kožené sedačky, automatické parkování, tempomat a milion dalších funkcí. Jenže shlédneme-li do peněženky, musíme konstatovat, že na tohle prostě nemáme. Příznivce leasingových firem a desetitisícových splátek neodradí ani to. Ti rozumnější se poohlédnou po zánovním. Pravdou je, že automobil největší část své ceny ztratí už samotným vyjetím z automobilky. Už jen několik měsíců starý automobil vyjde o desítky procent levněji než zbrusu nový. Jestli ho čeká osud otloukánka na parkovišti před zaměstnáním nebo se bude přes noc tísnit někde na sídlišti, nemá smysl dlouho přemýšlet. Starší auta nelákají ani tolik zlodějů. Opravy zpravidla zvládne i neautorizovaný servis, takže se se svým oblíbeným automechanikem nebudete muset loučit. Ojeté auto je z těchto důvodů správnou volbou.

Hlavním argumentem pro nákup nového vozu je to, že je v záruce a před tím s ním nikdo nejezdil. Nakolik je pro některé prodejce automobilů záruka směrodatná může prozradit nedávný díl pořadu Černé ovce, ve kterém se kupující marně snažil reklamovat závadu řízení vozu. Kdykoliv se v něm projel servisní technik, vše podle něj bez problému fungovalo. Když si do něj sedl majitel, vše bylo při starém. Majitel autosalonu se oháněl právním zastoupením a kupujícímu nezbývá než věc řešit zdlouhavou soudní cestou. Napálit se dá zkrátka i u nových vozů. To neznamená při nákupu ztrácet ostražitost. Naopak je dobré ve chvíli, kdy vám některý vůz padne do oka, požádat svého automechanika, aby prohlídku vozu absolvoval s vámi. Zkušené oko mnohem lépe odhalí případné vady, četnost a kvalitu údržby vozu a svými dotazy snadno odhadne i odbornost prodejce. Koruny navíc za jeho doprovod nemá smysl litovat, neboť se nejedná ani v případě ojetého vozu o zcela levnou záležitost.

Na koupi ojetého vozu je dobré pohlížet i ze strany údržby. Čas od času je nutné vyměnit některý díl a u rozšířených značek, na které se vyrábí i neoriginální díly, tato výměna vyjde mnohonásobně levněji. Jakýkoliv odpor k neoriginálním dílů opadne při pohledu na rozdíl ceny. Častokrát se jedná o 3-5 násobnou sumu a to je pak jasné, že takové čepy, světlomet nebo nárazník by musel být nezničitelný, aby za takový výdaj stál. Z hlediska údržby a opravy vozu se vyplatí poohlédnout po rozšířených a léty prověřených značkách. K čemu by nám byl auto, které v Čechách neumí nikdo opravit a náhradní díl na něj seženete leda z Hong Kongu přes eBay? Jedním z nejprodávanějších vozů na evropském trhu je po Volkswagenu americký Ford. Díky jeho rozšíření se na něj vyrábí celá řada levnějších dílů, k dispozici jsou díly z vrakovišť a čeští automechanici s touto značkou mají zkušenosti už od devadesátých let, kdy se k nám začala dovážet. Stačí projít aktuální nabídku ojeté vozy Ford a mezi modely můžete nalézt takové skvosty jako tři roky staré Mondeo za necelých 350 000 Kč. Starší za ještě výhodnější cenu. A logicky k mnohem luxusnějším modelům je možné se dostat v kategorii předváděcí vozy Ford. Už při pohledu na jejich lak je jasné, že takové auto neměl šanci nikdo dveřmi od jiného auta omlátit, protože sloužilo výhradně pro předváděcí jízdy. Za ušetřené peníze se člověk může vypravit třeba na měsíční dovolenou do Karibiku.

zdroj foto: ford.cz

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist