Koncepty Hommage jsou u BMW velmi oblíbené

20.07.2016 | placená inzerce

BMW se rozhodlo, že nebude jenom vymýšlet zcela nové a unikátní vozy, které budou spojené s běžným použitím. Řada konceptů, které představuje, totiž často sahají do minulosti. A to konkrétně k takovým modelům, které patřily mezi to nejlepší, co automobilka kdy představila. A to nejenom v oblasti aut, ale i motocyklů (například zde). My aktuálně zůstaneme u první kategorie a podíváme se na automobil, který nese označení BMW 2002 Hommage koncept. Jak už napovídá sám název, jedná se o unikátní vůz, kterému jako vzor posloužil model 2002 turbo, který ve své době patřil k tomu skutečně nejlepšímu nejenom v rámci automobilky, ale v rámci celého automobilového trhu. A to hlavně v souvislosti s výkonem, který byl skvělých 125 kW.

Co nabídne nový koncept?

Podívejme se blíže na nový koncept, který sice nese označení BMW 2002, ale původní model byste v rámci designu hledali jenom velmi těžko. O mnoho více totiž vůz připomíná současnou dvojkovou řadu. Přesto ale designem celkem zajímavě a výrazně odkazuje na minulost. A to třeba v oblasti předních světlometů, stejně jako zaujmou také přední mlhovky, nebo výraznější pruh, který odděluje karoserii.

Nechybí však ani několik velmi moderních designových prvků, kam se řadí hlavně ostré hrany, které celkově povedenému vozu dodávají jistě potřebnou dravost a celkem unikátní styl. Zajímavostí je také umístěné logo BMW, které je v zadní části vozu vedle registrační značky.
 

Čtěte také: Ford F-150 Raptor bude i v Evropě - ale modifikovaný

Moderní technologie jsou samozřejmostí

Důraz na minulost však nebyl kladený všude. BMW 2002 Hommage koncept totiž jasně ukazuje, že byl kladený důraz také na použití moderních materiálů. A to hlavně ve spojení s karbonem. Je tak zajímavé pozorovat, jak i z celkem historického vozu můžeme několika úpravami vytvořit něco moderního, co si však stále zachovává tolik lákavý historický nádech – a to právě v souvislosti s celkovým designem. Podívejte se: autobazar BMW

zdroj foto: bmwgroup.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist