Létající auto je na prodej

11.07.2017 | Jan Prošek

Dlouhou dobu se mnoho společností pokouší vytvořit vůz, který by létal. Tou skutečně první, které se tento kousek podařil, je firma Moller. A jejich vůz je nyní v prodeji. Model Moller G90 M400 Skycar není rozhodně nejnovější.

 

Jistý pan Paul Moller tento model vyvíjel dlouhých čtyřicet let. Vypracovával návrhy, připravoval materiál, sháněl sponzory a ve finální fázi stavěl a nakonec postavil. Od roku 2001 je létající automobil častým námětem médií.

 

Vůz může pochopitelně jezdit po silnicích a v momentě, kdy jsou dopravní zácpy, naklápěcí rotory jej dokáží vznést do vzduchu. Investorů přišlo poměrně hodně, ale stále se nedočkali sériového prodeje. Pro zajímavost, do výzkumu bylo vloženo více než 1,3 miliardy korun.  Tato částka ale není konečná, ještě dva roky bude trvat, než se bude vůz prodávat sériově. Vzhledem k tomu, že už nejsou investoři, rozhodla se firma prodat zatím jediný funkční prototyp přes eBay.

 

Cena začíná na milionu dolarů, což je v přepočtu 23 milionů korun. Kdo přihodí více, dostane ho. Celá tato věc má ovšem jeden malý, ale zatraceně důležitý háček. Prototyp sice létá, ale nemá žádní povolení od leteckých úřadů, takže létat vlastně nemůže. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

FotoKomentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist