Muzea Ferrari v Itálii lákají na věhlasné modely

04.08.2016 | Jan Prošek

Pokud jste se rozhodli, že dovolenou strávíte v severní Itálii nebo touto destinací budete jen projíždět, neměli byste minout město Modena. Toto na první pohled nenápadné město v sobě totiž ukrývá kromě postranních někdy ne úplně bezpečných uliček také jeden skvost. Muzeum světoznámé společnosti Ferrari.

Budova svým designem kombinující starší zástavbu z devatenáctého století a moderní styl architektury může mít s trochou nadsázky přívlastek česká. Autorem této stavby, která zaujme na první pohled, je český architekt Jan Kaplický (1937-2009). Místo zvolené pro tuto stavbu není náhodné. Jedná se o zrekonstruovaný Ferrariho rodný dům. Na přestavbu se čekalo od roku 2004 a k samotné realizaci došlo až po dlouhých osmi letech. Kaplický se začátku stavby nedočkal, zemřel čtvrt roku před zahájením. Muzeum bylo otevřeno v březnu roku 2012 a stálo v přepočtu 450 milionů korun.

Druhé muzeum na severu Itálie se nachází v Maranellu. Oba svatostánky Ferrari jsou od sebe vzdálené dvacet kilometrů a lze koupit kombinovanou vstupenku do obou muzeí. Tímto způsobem ušetříte čtyři eura. Druhé jmenované muzeum je pochopitelně větší. Není se čemu divit, v Maranellu se vyrábí od čtyřicátých let minulého století.

K dispozici je v obou městech velké množství modelů, které v historii zanechaly nesmazatelnou stopu a také píší současnost. Na své si přijdou milovníci aut fanoušky Ferrary počínaje. V průběhu hlavní turistické sezóny mají muzea otevřeno od půl desáté do sedmi večer. Vstupné pro dospělého je ve výši 15 euro a návštěvníci do 19 mají vstup o dvě třetiny levnější. Koupíte-li si vstupenku do obou muzeí, připravte si 26 euro. 

Zdroj foto: images.adsttc.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář




pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist