Nákup alu kol na zimu! Ano nebo ne?

18.11.2014 | placená inzerce

Na toto téma se každoročně v podzimním období rozjíždí hned několik desítek diskuzí odborného i laického rázu. Je lepší na zimu vybavit automobily klasickými plechovými disky, nebo jsou výhodnější alu kola? V dnešním článku si detailněji rozebereme výhody jednotlivých tipů a zjistíme, pro kterou skupinu zákazníků jsou jednotlivé druhy výhodnější.

Základní informace – zimní a letní kola neexistují!

Ze všeho nejdříve je zapotřebí si uvědomit, že všechny druhy kol se vyrábí pro celoroční provoz, tedy plechová i alu kola. Rozdělení na zimní a letní se týká výhradně pneumatik. Oba druhy kol jsou konstruovány tak, aby byly schopné odolávat různým venkovním podmínkám, tedy i mrazům. Na odolnost v extrémních podmínkách jsou také testovány. Co se tedy týče jízdních vlastností, vhodnosti a bezpečnosti pro jízdu v zimě, jsou oba druhy stejně vhodné.

Zásadní rozdíl ale přichází v designu

Stejně tak, jako je v současnosti stále větší důraz přikládán designu bydlení, je kladen stále větší důraz také na design automobilů. Klasická plechová kola nebudou nikdy schopná konkurovat designu litých kol. Litá kola svým desénovým vjemem vždy plechové konkurenty dokáží předčit. Bylo by tedy zbytečné využívat litá kola jen na provoz v létě a na zimu obout plechová. Elegance vozu je důležitá v každém ročním období.

Pro plechové disky hovoří cena

Plechová kola mají svou největší přednost v ceně. Ta je v porovnání s alu disky ještě stále nižší, i když se rozdíl mezi cenou neustále zmenšuje. Tady se musí všichni vlastníci automobilu rozhodnout, zda raději ušetří pár stokorun, nebo svému automobilu dodají stylové alu disky. Mnozí majitelé aut preferují plechová kola také z důvodu hrozby poškození například při použití sněhových řetězů. Ty totiž mohou kola poškodit. Při výběru atestovaných řetězů, jejich včasném nasazení a přiměřenou jízdou je ale poškození kol zcela minimální.

zdroj foto: morguefile.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist