Nejbezpečnější auto Velké Británie je Volvo XC90

19.04.2018 | Jan Prošek

Poměrně dlouhou dobu se hovoří o bezpečnosti vozidel. Které z nich je ale nejbezpečnější? To, které má nejvíce hvězdiček v crash testech, nebo to, které má nejvíce plechů? Ve Velké Británii mají jasno. Nejbezpečnější je Volvo XC90, ve kterém za posledních čtrnáct let nikdo nezemřel.

 

V této ostrovní zemi působí společnost Thatcham Research, která se kromě jiného zabývá také bezpečností automobilů, jejich certifikací a vypracovává statistiky v této oblasti. Nyní se zaměřila na policejní statistiky dopravních nehod a začala porovnávat, které vozy havarují častěji.

 

Výsledek byl velmi zajímavý. Lidé z Thatcham Reseach zjistili, že za posledních čtrnáct let nemělo Volvo XC90 nehodu, vinou které by zemřel člověk v něm sedící. Dokonce při nehodě tohoto vozu za toto dlouhé období nezemřel ani jeden účastník silničního provozu.

 

Tato analýza hraje společnosti Volvo vyloženě do karet, a tak se těmito dobrými výsledky ráda chlubí. Chce docílit toho, aby od roku 2020 byly vozy značky Volvo tak bezpečné, že v něm nikde na světě nezahyne ani jeden člověk.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist