Nejen stará auta se ekologicky likvidují

02.12.2016 | placená inzerce

Pokud se domníváte, že do plechového nebe jsou pravidelně odváženy pouze staré trabanty, favority a podobné modely, jste na omylu. Nepříjemná zkušenost s pohřbíváním miláčka na čtyřech kolech může potkat i majitele nového auta. Stačí jedna nepěkná autohavárie a naleštěné auto je na odpis.

I v případě nehody je potřeba auto vyřadit z registru motorových vozidel a ze zákona je k tomu nezbytné potvrzení o odborné ekologické likvidaci. Doby, kdy se stará škodovka nechala stát na zahradě a děti si s ní ještě vyhrály, už jsou dávno pryč. Dnes se k přírodě chováme zodpovědněji. Vozidla totiž obsahují mnoho látek znečišťujících životní prostředí.

Jak probíhá ekologická likvidace?

Likvidace vozidel začíná vypuštěním a odsátím všech kapalin, jako jsou benzín, oleje apod. Právě ty jsou pro životní prostřední nejhorší. Následně je vůz rozebrán na jednotlivé komponenty. Sklo, plasty, železo, hliník, pneu a další součásti, které je možné vytřídit, se nadále recyklují. Zbytkový odpad je zlikvidován podle zákona o odpadech a nakládání s nimi. Karoserie je rozřezána na menší kusy.

Služba zdarma pro každého

Je zřejmé, že pokud by se za ekologickou likvidaci platilo, mnoho nepojízdných aut by končilo schovaných někde v garáži či na zahradě. Proto je ekologická likvidace vozidel zdarma. V případě nových bouraných vozidel je navíc dost velká šance na odkoupení. Drahá auta značek BMW, Audi a podobných se běžně vykupují i po bouračkách. Částka se samozřejmě odvíjí od míry poškození.

Vyřízeno po telefonu

Většina autovrakovišť nabízí také možnost odtahu nepojízdného vozidla, obvykle stačí pouze telefonická domluva. K celkové ekologické likvidaci je však nutné předložit velký technický průkaz a libovolný doklad totožnosti.

Ekologická likvidace je důstojným odchodem do automobilového nebe, a přestože to zaměstnancům vrakoviště trhá srdce, občas je potřeba zlikvidovat i luxusní vůz, který si to nezaslouží. Tak to ostatně chodí také v lidském světě.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist