Nejslavnější roadster Mazda MX-5 slaví milion

07.07.2016 | Jan Prošek

Po povrchu zemském nejezdilo mnoho automobilů, kterým by bylo dopřáno tolik slávy, jako právě Mazdě MX-5. Vývojářům z firmy sídlící v japonské Hirošimě se podařila velká věc. Sestavili vůz, který se stal světovým fenoménem. To, že byla Mazda MX-5 v roce 2011 zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů jako nejprodávanější sportovní auta na světě, nebyla náhoda.

Japonské legendy MX-5 se totiž po celou dobu existence podařilo vyrobit přes milion kusů a to by bez velkého zájmu kupujících opravdu nešlo. Společnost Mazda přemýšlela, jak oslavit tento důležitý moment. Na oslavu jednoho z nejdůležitějších milníků se všechny generace projely slavnou tratí v Goodwoodu, trať měří 3,8 kilometru. Podívaná to byla opravdu nevšední.

Nezapomenutelné vozy z dob minulých doplněny o současné modely vytvořily sestavu, při pohledu na níž se rozbušilo srdce snad každého milovníka sportovních aut. MX-5 je puristický sportovní vůz, který ovšem komfort a moderní prvky neodmítá. Ve srovnání s předchůdkyní je tento model o 105 milimetrů kratší a o 10 milimetrů nižší.

Mazda MX-5 zahájila dlouhou, předlouhou pouť za milionem a půl vyrobených modelů. Jestli se této mety dočká, to je ve hvězdách. 

Zdroj fotografie: topgear.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist