Nissan Leaf je nejrozšířenějším automobilem

24.02.2019 | Jan Prošek

Po světě se v dnešní době již pohybuje velké množství elektromobilů. Jeden model má dvě prvenství. Je nejrozšířenější a zároveň také nejoblíbenější. Podle výzkumu německého centra pro solární energii a výzkum vodíku jde o vůz Nissan Leaf.

 

Prvenství v obou kategoriích je možné i díky tomu, že má právě Nissan Leaf před ostatními vozy a konkurenty náskok. Jedná se o dlouhodobě vyhledávaný a prodávaný elektromobil. Na trh se dostal v době, kdy například společnost Tesla teprve sháněla první investory. V současné době na světě jezdí prakticky 364 tisíc vozů Nissan Leaf a každým rokem se tento počet zvýší přibližně o 80 tisíc. Právě stálý zájem dává Nissanu před ostatními vozy velký náskok.

 

Nejrozšířenějším modelem Tesly je Model S, těchto vozů jezdí po silnicích necelých 250 000. Vzhledem k nižšímu meziročnímu přírůstku se Tesle nepodaří dohnat Nissan. Nejprodávanější model Tesly je Model 3. Ale ani ten pravděpodobně Nissan nedokáže předehnat.

 

Nicméně Nissan musí pracovat na navýšení prodeje, pokud by současná čísla zůstala, tak by v roce 2020 byla Tesla Model 3 nejprodávanějším vozem na světě.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist