Nový Range Rover Evoque 2014: Co nového přináší?

08.09.2013 | Autor: redakce

Čím nás překvapí nový Range Rover Evoque 2014? Charakterizovat ho můžeme jako ekologický automat s devíti stupni, novým systémem pohonu všech čtyř kol a vylepšenou elektronikou. Po dvou letech jsme se konečně dočkali změn - přichází nový Range Rover Evoque s přídavkem 2014, který označuje rok, se začátkem kterého by měl vstoupit nový model do prodeje. Všimnout si můžeme několika velice zajímavých inovací.
 

Kde všude doznal Evoque změn

Z hlediska ekologie nový model disponuje velice sníženou spotřebou - a to o celých 11 % nižší spotřebou paliva. Jako nejdůležitější vymoženost můžeme označit devítistupňovou automatickou převodovku ZF, která byla představena již na jaře. Pohon všech kol Active Driveline bude pohánět motor standardní benzínový dvoulitr Si4 a později i jiné motory. Tento systém umožňuje snížení spotřeby paliva tím, že se odpojí v případě, když není pohon zadních kol potřeba. Novinkou je též funkce Torque Vectoring by Braking, která má za úkol přibržďování kol za účelem zlepšení ovladatelnosti a trakce nebo potlačení nedotáčivosti. Rozšířená je i komfortní elektronika - kromě automatického podélného parkování můžeme používat i automatické parkování do řady kolmo stojících aut nebo asistenta pro jízdu v pruzích a rozpoznávání značek.

Co se týká designu, uvidíme nové laky, nové vzory kol a upravená loga Land Rover.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Foto
Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist