Osmá generace Corvette má být představena v lednu 2018

24.05.2016 | Autor: redakce

Považujete již vozy třídy Chevrolet za koukané? Pak vás jistě potěší, že zmíněná automobilka chystá novou, v pořadí již osmou generaci Corvette. Tentokrát ale dojde ke změně a tento nový model automobilu vstoupí do výroby s motorem před zadní nápravou.

Chevrolet Corvette je ve svém pořadí sedmý a jeho premiéra se uskutečnila v autosalonu v Detroitu. Tentýž rok byl i rokem uvedení kabrioletu, který se poprvé objevil naopak v Ženevě.

Autosalon v Detroitu bude i tentokrát místem představení nového vozu, jak uvedl magazín Car & driver. Rokem uvedení bude 2018 a nový typ vozu má získat zásadní změnu v umístění motoru. Je zbytečné znovu očekávat klasickou polohu v přídi vozu. Motor Chevroletu Corvette se bude nacházet před zadní nápravou. Proč ale vůbec došlo k tak výraznému porušení padesátileté tradice? Důvodů je prý hned několik.

Jedná se především o snahu odlišit se od příbuzného modelu Camaro, který sice oplývá mnoha odlišnostmi v designu a má také ve svém interiéru navíc dvě sedadla, ale v mnoha ohledech přesto představuje pro automobilku konkurenci a ohrožuje způsob její výroby.

Je zde ale i další důvod, a tím je zvýšení prestiže Chevroletu a jeho vyrovnání se s dalšími oblíbenými značkami vozů, jako jsou Ferrari, Lamborghini, McLaren a také Hondě NSX, která se na trhu objevila teprve nedávno.

Časopis Car & driver dále uvádí, že nové Corvette se má objevit na poli poptávky s motorem uprostřed. V poloze před zadními koly se má nacházet nová vylepšená verze výkonného vidlicovitého osmiválce vybaveného čtyřmi váčkovitými hřídeli s 32 ventily. Cena vozu by se měla nacházet někde kolem 100.000 amerických dolarů (v přepočtu 2.400.000 Kč). Ale tím to zdaleka nekončí. V roce 2020 se má objevit ještě výraznější typ vozu. Jeho označení je Corvette E-Ray. Chevrolet si ho registroval v loňském roce a slíbil novému modelu hybridní pohonný systém doplněný o elektromotor zvyšující výkon zážehového osmiválce.

Pokud vám ovšem vyhovuje současná generace, můžeme vás ujistit zjištěním, že se s ní na trhu setkáte až do roku 2018, kdy dojde k definitivnímu ukončení její výroby. Prozatím ale automobilka tomuto modelu věnuje dál odpovídající péči a vy se tak v příštím roce můžete těšit na novou verzi, ještě výkonnější, než je současná Z06 s přeplňovaným osmiválcem o objemu 6,2 litrů a 485 Kw (659 K). Tento nový zástupce třídy C7 se pak může pyšnit označením ZR1.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist