Po světě jezdí už tři miliony elektromobilů

02.01.2018 | Jan Prošek

Podle dostupných informací se na přelomu listopadu a prosince přehoupl počet elektromobilů přes tři miliony. Největší podíl na tomto má Čína, na jejímž trhu prožívají elektromobily velký boom. Ten má podle všeho ještě pokračovat.

 

Jen v uplynulém roce se počet elektromobilů jezdících po silnicích zvedl o milion na celkový počet tři miliony. Za jediný rok se tedy jejich počet zdvojnásobil. V nadcházejících letech se jejich podíl mezi automobily bude ještě výrazněji zvyšovat. Jen podle předběžných předpokladů v tomto roce milion přibyde. To jsou ale přízemní odhady, daleko reálnější že to, že přibydou další dva miliony. V prosinci 2018 by mohlo jezdit až 5 milionů elektromobilů.

 

Pokud vezmeme, že se ročně prodá přibližně 80 milionů vozů, tak elektromobily zastávají jen malý podíl. Nicméně jejich význam v automobilové dopravě výrazně roste. Je to způsobené několika faktory – silná podpora, snaha jednotlivých států o vyšší ekologičnost tohoto průmyslu.  V tomto směru je velmi aktivní vláda Číny, která zakázala prodej více než 500 typů aut se spalovacím motorem. Důvod?  Příliš vysoké emise.

 

V Evropě se nejvíce elektromobilů vyskytuje v Holandsku, Velké Británii a Norsku. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist