Podmaní si čínský elektrický sporťák svět?

06.09.2016 | Jan Prošek

Není novinkou, že automobilka vydá nový model nejprve pro rodný kraj, následně se prodej rozšíří do jiných států. Podobně to je i u Qiantu K50 Event! Čínský elektrický sportovní vůz se pomalu ale jistě dostává na severoemarický trh. Na nový model nečeká nic snadného, bude bojovat s Teslou.
 

Elektricky poháněný vůz má výkon 294 kW, tedy okolo čtyř set koní. K dispozici je (pro někoho) pouze pohor zadních kol. Zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu zabere přesně pět sekund. Dojezd není nikterak malý, na jedno nabití akumulátorů je podle výrobně 200 kilometrů. 
 

Sami jste pravděpodobně zjistili, že hodnoty to nejsou oslnivé. I přes to má tento model Qiantu K50 Event proti Tesle jednu obrovskou výhodu. Cenu. Lu Qun, jeden z hlavních lidí značky Qiantu, pravil pro čínský tisk, že cena by měla být podstatně nižší než Tesly. Pro ilustraci - Tesla Model S stojí nyní v USA 72 700 dolarů, v přepočtu tedy 1,7 milionů rokun. 
 

Společnost ale čeká ještě dlouhá cesta. Ostatně, v říjnu teprve vyjedou na silnice v Číně dva předsériévé prototypy. První vozy by se do USA měly dostat zhruba ve druhé polovině následujícího roku. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Foto
Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist