Používání motorových olejů ve sportovních vozech

28.03.2017 | placená inzerce

V poslední době je v automobilovém světě registrovaný výrazně zvýšený zájem o sportovní vozy a SUV. Automobilky se poměrně pružně dokázaly přeorientovat na výrobu těchto žádaných aut, což potěšilo právě zákazníky, kteří mají na výběr ze široké škály. Zároveň ale pro správné fungování auta je důležité vhodně zvolit motorový olej. Na českém trhu jich je mnoho, a tak není úplně snadné vybrat ten správný.

Sportovní vozy se dostávají do vysokých otáček, což je moment, pro které není každý motorový olej vhodný. Jako jedna z nejdůležitějších specifikací se uvádí viskozitní. Pro charakteristiku těchto vlastností se používá SAE. A právě toto hodnocení se poměrně často ovšem ale nepřesně považuje za měřítko kvality oleje. Rozděluje se několik druhů vyskozity, tedy tekutosti oleje za určitých předem daných podmínek.

Čím více roste rychlost vzájemného pohybu mazacích ploch, tím obtížněji se používaný olej dostává do prostoru, který má být mazán a je podstatně rychleji vytlačován. Čím je vzájemná rychlost vyšší, tím musí být viskozita (tekutost) používaného oleje nižší. Zjednodušeně řečeno, tím více otáček, tím nižší viskozita. Oleje BMW jsou vhodné pro sportovní vozy.

Zapomínat by se také pochopitelně nemělo na převodové oleje. Ty se základně dělí na dva druhy – převodové oleje pro automatické převodovky a převodové oleje pro manuální převodovky. Tento olej by měl být pravidelně vyměňován po ujetí 18-20 tisíc kilometrů.

 

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist