Povinné ručení nejen pro osobní automobily

01.12.2015 | placená inzerce

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti za škody v silničním provozu. Takovéto pojištění je v České republice vyžadováno zákonem. Povinné ručení zdaleka není tématem jenom pro řidiče osobních automobilů. Mnoho řidičů řeší například také povinné ručení na karavan a povinné ručení motocyklu. Pojišťovny nabízí celou řadu produktů, které jsou rozděleny podle druhu a užití vozidla.

Povinné ručení pro osobní automobily

Tento typ povinného ručení je nejznámější a setkal se s ním každý majitel osobního auta. Povinné ručení pro auta nabízí většina pojišťoven. Nabídky pojišťoven se liší, a proto je dobré zmapovat trh a udělat si porovnání nabídek. Pro každého totiž může být výhodná jiná pojišťovna. Záleží na typu auta, na věku majitele a na mnoha dalších faktorech. Proto nelze jednu konkrétní pojišťovnu označit za nejvýhodnější.

Povinné ručení pro karavany

Karavany jsou na silnicích k vidění především v letních měsících. Cestování s karavanem je pro mnohé lidi určitým koníčkem. Všichni by měli vědět, že každý karavan musí být řádně pojištěn. Při půjčování karavanu z půjčovny je nezbytné ověřit platnost povinného ručení karavanu. Jízda s karavanem bez povinného ručení by se mohla rychle vymstít.

Povinné ručení motocyklu

Nutnost povinného ručení pro motorky je pochopitelně samozřejmostí. Do skupiny motocyklů spadají všechna jednostopá vozidla. Mezi ně patří také skútry, motorová kola, čtyřkolky, tříkolky a motorové koloběžky. Tyto vozidla se nejčastěji využívají v létě, a proto nabízí pojišťovny pro motocykly speciální sezónní produkty.

Na motorku lze využít sezónní povinné ručení

Jednostopá vozidla nachází využití nejčastěji v letních měsících. V zimě motorky nejčastěji odpočívají v garáži, a proto je škoda platit povinné ručení za celý rok. Naštěstí pojišťovny nabízí povinné ručení motocyklu, které je platné pouze od jara do podzimu. Díky takovému pojištění lze na pojistném ušetřit až tisíce korun ročně.

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist