Povinné ručení rok od roku zdražuje. Jak ušetřit?

31.01.2019 | placená inzerce

Vlastníte auto či motorku? Nevyhnete se zákonné povinnosti sjednat si povinné ručení. Většina smluv je na rok, které se následně mohou prodloužit, nebo je lze vypovědět. Mnoho řidičů akceptuje navýšení ceny na předpisu pro následující rok a dále se nestará. Zbytečně. Mohou ušetřit tisíce. Jak jste na tom vy?

Ceny stoupají, ale roste také povědomí řidičů

Základní zákonem stanovený limit pro minimální plnění je 35/35 milionů, což do dané částky kryje újmu na zdraví a ve stejné výši škody na majetku. Jedná se o nejlevnější možné pojištění, které volí především motoristé snažící se co nejvíce ušetřit. Přitom i v tomto případě je možné, že platíte více, než musíte. Pojišťovny poskytující sjednání pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neustálý růst cen obhajují různými způsoby. Jedním z nejčastějších je rok od roku rostoucí příspěvek do Fondu zábrany škod. Co si o tom ale pomyslí řidič s trvale bezeškodným průběhem? Úsměv na tváři mu to zcela jistě nevykouzlí, ale mnozí již znají cesty, jak ušetřit.

Konkurenční boj nám hraje do karet

Přestože se zdražuje každý rok, jednotlivé pojišťovny samozřejmě nabízejí jiné ceny a snaží se navzájem mezi sebou přetáhnout zákazníky různými akcemi. Řidiči si to stále častěji uvědomují. Snadno se tak může stát, že s vaším aktuálním bonusem za bezeškodný průběh získáte u různých pojišťoven výrazně odlišné cenové nabídky, a také lze domluvit bonusové služby za různé ceny. Patří mezi ně třeba:
 

- odtah nepojízdného vozidla (dnes je základní asistence v ceně pojištění již běžná)
- poskytnutí náhradního vozidla
- pojištění čelního skla
- pojištění ráfků
 

Existuje samozřejmě celá řada dalších nadstandardních krytí a asistenčních služeb, které se ale mohou lišit pojišťovna od pojišťovny. A právě proto byste rozhodně měli využít možností, jež poskytuje kalkulačka povinného ručení 2019 a vybrat si nabídku, která vám nejvíce vyhovuje. Nemusí to být vždy nutně to nejlevnější napříč všemi nabídkami, zajímají-li vás právě bonusové služby, ale nejnižší cena bude zcela jistě v našich končinách nejvíce preferovaným aspektem povinného ručení.

Havarijní pojištění jako doplněk

Přestože je u nás silný tlak na cenu pojištění, stále více řidičů si začíná uvědomovat také přínosy dobrovolného havarijního pojištění. Nejenže vám pojišťovna uhradí škody, které jste si způsobili na vozidle z vlastního přičinění, ale tento typ pojištění poskytuje rovněž ochranu v mnoha nepříjemných situacích, jako je třeba odcizení vozidla nebo poškození vandalismem. Nejčastěji považují havarijní pojištění za důležité skupiny řidičů, kteří:
 

- vlastní nový vůz
- tráví mnoho času na cestách
- jezdí často do zahraničí


Je pochopitelně na každém zhodnotit si, nakolik se mu finanční investice do dalšího pojištění vyplatí, nebo nikoliv. Rovněž známé srovnávače cen vám mohou efektivně poradit, která havarijní pojistka je pro vás ta nejvýhodnější. Jezdíte-li však často nebo máte novější vůz, vyplatí se nad touto možností aspoň vážně zamyslet. Stále rostoucí provoz na silnicích nahrává možným kolizím a nemusí se jednat zrovna o smrtelnou nehodu, která vám dokáže přidělat mnoho vrásek na čele.

Příplatkové služby

Stejně jako v případě povinného ručení, také zde existuje rozsáhlá nabídka příplatkových služeb a rovněž i zde jsou nabízeny a nejvíce využívány asistenční služby, protože efektivně řeší nouzovou situaci. Nemusí se jednat zdaleka pouze o odtah, ale také vyproštění vozidla při nehodě, opravu vozidla na místě, ubytování pro posádku vozidla nebo náhradní doprava v případě poruchy vašeho vozu. Pojistit si můžete nechat klidně také zavazadla. Na všechny varianty je pochopitelně vhodné se informovat při sjednání pojistné smlouvy.

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist