Pozdě, ale přece. Připravte si pneu i výbavu na zimní sezonu

26.11.2019 | placená inzerce

Pokud jste letos trochu zaspali s přípravou na zimu, nevadí, má to i své výhody. V pneuservise nebudete dlouho čekat, obchody už přetékají nabídkou zlevněných zimních pomocníků. A v případě, že vás teprve čeká nákup pneumatik, můžete vybírat z výsledků testů nejnovějších modelů. Na co nezapomenout při řešení otázky zimních pneumatik nebo snad přemýšlíte o celoročních?

Na jakých pneu můžete v zimě jezdit

Česká legislativa povoluje v zimě jízdu na pneumatikách se vzorkem hlubším než 4 mm a označením M+S (mud and snow) neboli bláto a sníh. Tyto podmínky splňují celoroční a zimní pneumatiky. Opravdovými specialisty na sníh, námrazu, břečku i déšť jsou zimní pneumatiky, celoroční si poradí spíš s mírnou zimou.

Kdy je potřeba vyměnit zimní pneumatiky za nové

U zimních a celoročních pneu pravidelně kontrolujte hloubku vzorku. Když jezdíte jen po městě, můžete je s klidným svědomím, dojet až na hraniční hodnoty. Ale pokud se pohybujete v místech, kde panují drsné zimní podmínky, vyměňte je raději dřív. S každým sjetým milimetrem se vlastnosti pneumatiky zhoršují. Při výběru nového obutí jsou dobrým vodítkem výsledky testů zimních pneumatik popř. celoročních pneu.

Jak se liší celoroční a zimní pneu

S každým přezouváním mnoho řidičů zvažuje pořízení celoročních pneu, které je jednou pro vždy zbaví nepříjemné povinnosti. Ale pozor. Celoroční obutí je v každém ohledu kompromisem. To, co výrobce přidá na jedné straně, ubere na druhé. Specializovaným zimním pneu se ty celoroční nemohou rovnat. Pokud váháte, jaká varianta je pro vás ta pravá, zvažte, kde, jak často a v jakých podmínkách jezdíte. Do hor, na jízdu po dálnici i na každodenní ježdění jsou 100% lepší pořádné zimní pneumatiky, jako jsou třeba Barum Polaris 5.

Co by měla obsahovat zimní výbava

V zimě se vyplatí také rozšíření (ne)povinné výbavy o pár užitečných kousků.

  • Rozmrazovač zámku noste pořád u sebe. Je to alfa a omega zimní výbavičky, bez něj byste se v mrazivých dnech ani nemuseli do auta dostat.
  • Když vyrazíte na hory a přes noc napadne půl metru sněhu, bez odhrabání neodjedete, a proto si nezapomeňte do kufru přihodit malou lopatu.
  • Je vaše auto pokryté sněhem i námrazou. A vám mrznou ruce už jen při pomyšlení na to, co vás čeká. V takových chvílích má škrabka a rukavice v kufru cenu zlata.
  • Nemrznoucí kapalina do ostřikovačů.
  • Pro všechny případy je dobré mít sněhové řetězy, které vás dostanou i ze zledovatělého parkoviště.

TIP

Sněhové řetězy si vyzkoušejte předem. Přečtěte si návod, cvičně si je nasadťe, ať víte, co a jak. Ve tmě, uprostřed vánice, někde na konci světa není ideální místo ani čas na první seznámení.

Zima už je v plném proudu, takže přípravy už raději moc neodkládejte. Nikdy nevíte, do jakých končin a podmínek se dostanete, a proto je dobré být připraven.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist