Prasklo vám čelní sklo? Co dál...

09.06.2015 | placená inzerce
Ilustrační foto. Zdroj:morguefile.com

Možná i vy vidíte prasklé čelní sklo jako banalitu, kterou není třeba řešit ihned a výměnu skla odkládáte na neurčito. Pokud ano, měli byste si uvědomit, že tím riskujete své osobní bezpečí a zdraví a současně i bezpečí ostatních účastníků dopravního provozu. I malá prasklinka, která se nachází kdekoliv v zorném poli, může způsobit vaši sníženou viditelnost (byť třeba jen na vteřinu), která ovšem může mít fatální následky. Neodkládejte výměnu skla, ale jednejte co nejdříve! Jak výměnu zařídit co nejrychleji a nejpohodlněji?

Pokuta a ztráta bodů

Pokud máte prasklinu v místě, kam dosáhnout stěrače, měla by být výměna čelního skla co možná nejrychlejší. Jestliže byste výměnu odkládali a policie by na závadu přišla, hrozí vám vysoká pokuta – dokonce až ve výši 10 000 Kč a k tomu ještě ztráta 5 bodů. Není tedy radno riskovat.

Jak s pojišťovnou?

Náklady na výměnu skla je možné hradit z pojistky. V případě, že vám prasklinu způsobila druhá osoba, je třeba ji kontaktovat (nejlépe neprodleně) a dohodnout se, že viník událost oznámí u pojišťovny, kde hradí povinné ručení. Jeho pojišťovna by vám potom měla vyplatit částku, která odpovídá způsobené škodě. Realita je ale taková, že mnoho řidičů nechce svou vinu přiznat a od události raději ujede. Je to z toho důvodu, že pokud pojišťovna musí hradit škodu, většinou to končí navýšením částky pojištění. Pro všechny případy je proto lepší si pořídit připojištění čelního skla, někdy bývá i součástí povinného (v rámci bonusů) a téměř vždy součástí havarijního pojištění. V takovém případě stačí pojišťovně událost oznámit a nutné je dodat důkazy. V ideální případě fotografie, výpověď svědků apod.

Spěcháte? Řešení na několika místech v ČR

U moderních vozů je i výměna čelního skla složitá, takže určitě nedoporučujeme, abyste se do ní pouštěli sami. Naopak doporučujme se obrátit na servis autosklo AUTOSKLO K + M spol. s r. o. Společnost se specializuje na výměnu skel u všech typů automobilů, vždy v co možná nejkratším termínu a za odpovídající cenu. Používá výhradně kvalitní autoskla, například od značek SAINT-GOBAIN SEKURIT, AGC, FUYAO a dalších. Pobočky AUTOSKLO K + M najdete hned v několika městech České republiky.

zdroj foto: morguefile.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist