Půjčka na auto - leasing nebo úvěr?

14.06.2015 | placená inzerce

Koupit si luxusní auto dnes můžete i v případě, kdy nedisponujete hotovostí. Stačí přijít do autosalonu nebo autobazaru, vyřídit potřebné formality a již odjíždět s novým vozem. Otázkou však zůstává, zda je lepší volbou půjčka, nebo leasing. Pojďme si dané možnosti porovnat.

Jaké výhody a nevýhody přináší půjčka?

Hlavní výhodou půjčky na auto je především to, že kupovaný vůz je od první chvíle váš. Je tedy přihlášený na vaše jméno, a to po celou dobu splácení, a samozřejmě i po ní. Další výhodou je také to, že máte možnost vybrat si pojistky dle svého uvážení. A to ať už ty nejlevnější na trhu, stejně jako vás nikdy nemusí nutit k uzavírání havarijního pojištění. Dnes možnosti půjčky na auto nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti. To může vést k celkové výhodnosti, ale reálně je třeba říci, že tato varianta je o něco dražší, než leasing. Na druhou stranu se hodí spíše pro soukromé osoby, kterým je aktivně doporučována.

Jak je to s leasingem?

I ten lze, podobně jako půjčku sjednat velmi jednoduše, bez peněz, a to již při koupi auta. Jeho pozitivem je především celková výhodnost spojená s úrokovými sazbami. Naopak co může být negativem, to je fakt, že vůz v době splácení nepatří vám, ale je psaný stále na úvěrovou společnost. V praxi to znamená i nutnost platit nejenom povinné ručení, ale i havarijní pojistku. Obě tyto sumy jsou však zahrnuty v samotné splátce, která je měsíční. Možnost leasingu je často doporučována hlavně podnikatelům.

Co mají obě varianty financování společné?

Dnes je to určitě fakt, že vše může být vyřízeno přímo na dané pobočce, do několika desítek minut. Stejně tak v závislosti na koupi vozu nemusí být účtována akontace – tedy první zvýšená splátka splatná na místě. S autem tak lze odjet i bez peněz. Roli však stále hraje vaše bonita – především výše konkrétního příjmu.

Zdroj: http://pujckyprehledne.cz/pujcka-na-auto-je-vyhodnejsi-leasing-nebo-uver

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist