Rolls-Royce dvanáctiválce zatím ponechá

03.03.2019 | Jan Prošek

Ve světě už není mnoho automobilek, které coby pohonnou jednotku využívají dvanáctiválce. A postupně jich bude ještě ubývat. Jejich ústup je způsobený emisemi. Nicméně existuje jedna automobilka, která se jich bude držet, dokud to půjde. Rolls-Royce.

 

Společnost Mercedes před nedávnou dobou vydala prohlášení, že pomalu ustupuje od vozů s dvanáctiválcem. Své rozhodnutí odůvodnila stářím agregátu a jeho špatným vlivem na životní prostředí. Například i vedení firmy BMW se nechalo slyšet, že pracuje na přechodu na jiný pohon.

 

Torsten Muller-Otvos, předseda správní rady značky Rolls-Royce, prohlásil na tiskové konferenci, že jeho značka se těchto motorů bude držet, dokud to jen trochu půjde. Firma sice přeskočila hybridní vozy a rovnou se pustila na plně elektrifikované modely, ale stále bude nabízet klasiku. „Půjdeme krok po kroku, ale nepůjdeme cestou hybridních vozů. Nemůžeme ze dne na den sestřelit dvanáctiválce a používat hned elektromotory,“ řekl Muller Otvos pro Motor Magazine.

 

Následně důrazně dodal, že Rolls-Royce bude využívat dvanáctiválce, dokud nebudou zákonem zakázané. Pravdou je, že pro vozy této značky nejsou elektromotory problém, respektive jejich výkon. „Výkon není podstatný, pro nás je důležitý točivý moment,“ dodal Muller Otvos.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist