Samořiditelné auto chtějí majitelé mercedesů

30.08.2016 | Jan Prošek

Takřka každý den přicházejí informace o nějakém průzkumu, který byl provedený na území Ameriky a přinesl více či méně očekávaný výsledek. V nedávné  době lidé v USA provedli výzkum, mezi takřka 12 a půl tisíci řidiči ohledně samořídících aut. Výsledky příliš překvapení nepřinesly.
 

Společnost MartizCX provedla svého druhu jedinečný průzkum. Jeho cílem bylo odhalit myšlení lidí v souvislosti s autonomními vozy. Drtivá většina, hned 94 procent, respondentů uznala, že budoucnost automobilového průmysli bude tkvět v samořídících modelech. Zároveň ale každý druhý takové auto vlastnit nechce.
 

Majitelé značek Jeep a Ram o autonomně řízený vůz nestojí. Podle jejich názoru samořiditelné auto nepotřebuje ten, kdo rád jezdí se svým vozem do terénu. S nimi nezájem o tyto technologie sdílí řidiči milující sportovní vozy a rychlou jízdu. Majitélé BMW nebo Porsche nemají v 56 (57) procentech případů zájem o tento systém.
 

Největšími příznivci jsou naopak majitelé luxusních značek, kteří za své modely utratily velké peníze. Průzkum ukázal, že hned 27 procent majitelů značek Mercedes či Infinity se o tyto technologie aktivně zajímá.  

 

 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist