Šestá generace Chevroletu Camaro nepřínáší zásadní změny

17.06.2015 | Vít Eugen Daliba
Zdroj foto: General Motors

Příští rok Chevrolet uvede na trh nový sportovní vůz Camaro. Od roku 1966, kdybylo Camaro představeno poprvé, jde o šestou generaci. Na pohled se však od generace páté příliš neliší: mezi předchozími generacemi najdeme rozdíly mnohem větší. Pochopitelně i proto, že mezi nimi jsou větší časové prodlevy: automobilka chtěla stihnout uvést nový vůz k šedesátému výročí řady.

Největší výkon výkon v historii

Co se týče výkonu, Chevrolet se chlubí že posunuje hranice. Nové Camaro je lehčí o 90 kg, a nejsilnější motor, který bude k dostání, má obsah 6.2 litru a výkon 339 kW, což z něj činí nejsilnější motor, jaký kdy Camaro poháněl.

Změny v designu budou jen menšího rozsahu

Změny v designu jsou sice jen nepatrné, ale podle Chevroletu důkladně promyšlené: jemné změny v aerodynamice jsou kupříkladu výsledkem 350 hodin testování v tunelu. Auto dostalo moderní diodové osvětlení a proměnil se i interiér: nabízí mnoho elektronických vychytávek, jako jsou kulaté větráky, jejichž teplotu a intenzitu ovládáte točením jimi samotnými: to se má od příštího roku stát standardem u všech sériových vozů Chevroletu.

V segmentu muscle cars byla pátá generace Camara po celých pět let, kdy se vyráběla, ekonomicky nejúspěšnější. Uvidíme, jestli fanoušci řady a potenciální kupci nebudou zklamani, že u šesté generace nedošlo k významějším proměnám.

Zdroj: media.chevrolet.com
Zdroj foto: General Motors

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist