Toyota stále věří vodíku, Mirai bude mít novou generaci

11.02.2020 | Jan Prošek

Automobilka Toyota nechce ustoupit od vodíkového pohonu. Sice to na nějaký zázračný převrat a boom nevypadá, nicméně příští rok představí novou generaci vozu Mirai, která bude právě poháněna palivovými články a vodíkem.

 

Zajímavostí je, že Toyota Mirai nikdy neměla vyloženě koncept. Automobilka tento vůz nasadilo do nabídky už v době, kdy ještě neexistovala po světě infrastruktura pro čerpání vodíku. Nebyly na ni žádné velké marketingové akce, ale vědělo se o ní, a tak ji museli zákazníci cíleně vyhledat.

 

Šéf Toyoty Takeši Uchiyamada na mezinárodní konferenci o vodíku potvrdil, že jeho společnost bude pokračovat ve výrobě a příští rok přijde nová generace. Automobilka Toyota věří, že vozy poháněné vodíkem mají budoucnost.

 

Podle zástupců automobilky by v horizontu deseti let mělo dojít k cenovému vyrovnání s hybridními vozy. To je do značné míry závislé na rozvoji čerpacích stanic. Na zmíněné konferenci se hovořilo také o tom, že je nutné ekologicky pohánět velké tahače, lodě či vlaky. Dopravních prostředků, které potřebují na jedno natankování překonat co největší vzdálenost, je opravdu mnoho. Čistě elektromobily tuto vlastnost mít zatím nikdy nebudou.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist