V Rakousku se budou od roku 2018 vyrábět sporťáky od Toyoty a BMW

20.06.2016 | Autor: redakce

Výroba sportovních vozů značek BMW a Toyota se má zahájit v roce 2018. Vozy se mohou pyšnit stejnou architekturou a osobitým designem.

Toyota a BMW spolu spolupracují již od roku 2012, kdy začali vyvíjet společné sportovní modely. Jejich společný design by se měl objevit u vozů Z4, tedy zástupce BMW a také zcela nová Toyota Supra. Jak uvedla rakouská média, oba vozy budou vytvořeny v Rakousku, v závodech firmy Magna Steyr.

Na výsledný produkt už nemusíte čekat příliš dlouho. Montáž nových vozů bude zahájena v roce 2018. Dojde tak k zaplnění volných míst vzniklých kvůli ukončení produkce Mini Countryman a Mini Paceman. Ale i na příští Countryman nakonec přijde řada. Jeho výroby se však měla přesunout do britského Oxfordu, kde se nachází domovská továrna Mini, popřípadě do nizozemského Bornu. Zde totiž firma NedCar vyrábí modely Mini Hatch a Mini Cabrio. Příznivce Pacemanu nepotěší zpráva, že jeho výroba již dál pokračovat nebude.

Žádná z automobilek se zatím ke zprávě oficiálně nevyjádřila. Rakouská společnost ale dříve zveřejnila, že potvrdila mnichovské automobilce smlouvu na výrobu nové řady 5. Podle nejnovějších zpráv budou BMW a Toyota vyrábět přibližně 60.000 aut ročně.

Nová rozpracovaná platforma vyniká svojí univerzálností, díky čemuž mohou auta z dílen japonského a německého výrobce vytvářena v nejrůznějších velikostech. Připravovaný zástupce BMW Z4, jehož pravděpodobným označením bude Z5 ale také nová Toyota Supra se sice budou navzájem podobat svojí architekturou, ale budou se značně odlišovat svojí velikostí a vzájemná konkurence z obou stran tak podle všeho hrozit nebude. V budoucnosti bude pomocí stejné platformy vyráběn i nástupce Toyoty GT86.

K výrobě obou modelů budou využita karbonová vlákna. Lze si vybrat i hybridní pohon, ale teprve se ukáže, zda-li bude tato možnost standartní nebo naopak za příplatek. Hybridní pohon bude pravděpodobně vyrábět Toyota, protože má v tomto směru více zkušeností než BMW.

Továrna Magna Steyr má ve svém seznamu momentálně tři modely, kromě pacemanu a countrymanu pro variantu Mini se jedná také o Mercedes –Benz třídy G. V budoucnosti by zde mohlo být kromě BMW řady 5 také naplánované SUV od Jaguaru. Magna Steyr totiž uzavřela s automobilkou Jaguar Land Rover dohodu ohledně výroby prozatím neurčeného modelu a jedna z nejčastějších spekulací hovoří právě o novém malém Jaguaru.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist