„Vajíčkové“ ferrari je na prodej

14.02.2017 | Jan Prošek

Jedinečný model Ferrari 160 MM/ 212 Export Uovo je nyní na prodej. V posledních letech se o tomto modelu prakticky nehovořilo, on ho totiž prakticky nikdo neviděl na veřejnosti. Jediný, kdo jej měl na očích, byl dosavadní majitel.

 

Jedná se o model ferrari, který byl postavený Carrozeriou Fontanou na přání předního italského závodníka a dědice textilky Giannina Morzotta. Tento člověk chtěl něco unikátního, jedinečného a neokoukaného. Tyto parametry však podle něj tehdy nesplňovalo žádné auto. A tak si nechal postavit auto na přání. 

 

Základ z Ferrari 166 mm, který byl doplněn o motor V12 6,2 z modelu 212 Export. Na to přišla speciální duralová karoserie. Tou dobou se jednalo o novou slitinu oceli, mědi, hořčíku a manganu. A byla velmi populární nejen v automobilovém průmyslu. Výsledek byl poněkud komický, nicméně se tento vůz postavil na start závodu v roce 1951. Sice odstoupil kvůli technickým problémům, ale o něco později další závod s přehledem vyhrál.

 

 Poslední zmínky o tomto vozu jsou z roku 1986. Od té doby s ním majitel nikam nejezdil, neukazoval jej na veřejnosti. Snad jedinou výjimkou bylo zapůjčení do muzea Enzo Ferrari. Nyní je auto k vidění na Rétromobile v Paříži v srpnu odcestuje do amerického Monterey. A právě zde půjde do dražby, přičemž odhadovaná vyvolávací cena se pohybuje na 5,5 milionech dolarů.  

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

FotoBAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist