Vhodné povinné ručení pro luxusní vozy

12.08.2014 | placená inzerce

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Dle zákona 168/1999 Sb. musí povinné ručení platit každý majitel motorového vozidla, které je provozováno na pozemních komunikacích. Základním účelem povinného ručení je pokrýt škody, které řidič způsobí při dopravní nehodě druhé osobě. Je tedy jakousi jistotou, že viník nehody nebude muset škody hradit v plné výši ze svého. V současné době je možné vybírat z celé řady různých variant povinného ručení.  Podíváme se na to, jak získat nejvýhodnější a cenově přijatelné ručení i pro luxusní vozy.

Proč ano?

Škody na majetku či zdraví, které při dopravní nehodě mohou vzniknout, se téměř vždy vyšplhají k desetitisícům i milionům. Jen roce 2013 zaznamenala Policie ČR přes 84 tisíc dopravních nehod, při kterých byly způsobeny škody ve bezmála 5 miliard korun. Je nutné si uvědomit, že škody na luxusních vozech jsou vždy vyšší a řádné pojištění je může v pohodě pokrýt.

Jak poznat výhodnou nabídku?

Povinné ručení musí být jistotou řidiče, že pokud se stane viníkem nehody, pojišťovna se o finanční vyrovnání škod postará. Je tedy nutné sledovat, jaké podmínky má smlouva. Důležité jsou maximální limity. Dále je vhodné zjišťovat, jaké další služby a benefity pojišťovna k povinnému ručení nabízí. Za stejnou cenu je možné získat hodně odlišná pojištění. Některé pojišťovny nabízí bonusy jako pojištění osob v automobile viníka nehody, asistenční služby v rámci České republiky i v zahraničí, pojištění střetu se zvěří či proti odcizení automobilu, zapůjčení náhradního vozidla a další. Rozhodně se tedy při výběru povinného ručení nevyplácí spěchat, ale pěkně v klidu si nabídky projít.

Jak hledat a najít nejvýhodnější variantu?

Ke srovnání variant povinného ručení může pomoci specializovaný portál ePojisteni.cz. Umožňuje rychlé srovnání pojištění vozidel online. Stačí zadat základní údaje (parametry vašeho vozu) a během chvilky získáte dokonalý přehled o tom, jak a kde si můžete sjednat nejvýhodnější a nejlevnější povinné ručení. Služba je zdarma.

zdroj foto: morguefile.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist