Vláda chystá zvýhodnění elektromobilů v Česku

20.08.2017 | Jan Prošek

Vláda České republiky plánuje, podobně jako další země, zvýhodnit majitele elektromobilů a zájemce o ně. Podle všeho by mělo dojít k finanční i praktické pomoci. Vláda připravuje opatření, díky kterému by majitelé elektrických aut dostali jisté výhody.
 

Konkrétně se jedná o vládní plán o budoucnosti automobilového průmyslu.  Mezi výhodami pro majitele elektromobilů jsou zejména finanční úlevy. Například by majitel nemusel platit registrační poplatek vozu (800 Kč), dálniční známku (roční je k mání za 1 500 Kč). Zároveň by takový automobil mohl bez poplatku vjíždět to městských center, kam je vjezd zapovězen spalovacím motorům. Další možnou novinkou je pak jízda ve vyhrazených pruzích pro městskou hromadnou dopravu.
 

Státní organizace (a že jich je celá řada) by dostaly možnost požádat o dotaci na koupi elektromobilu. Tuto možnost by měly i v případě, že by vůz kupovaly na operativní leasing, což zatím není možné. Pro běžné podnikatele by pak výhodou bylo rychlejší odepisování vozu. Tyto a další výhody pro majitele elektromobilů by vláda chtěla zajistit nejdříve v roce 2019. Další výhody by mely legislativním procesem projít již letos v září, platit by mohly od roku 2018.
 

Cílem tohoto opatření je zcela logicky navýšení zájmu o ekologické vozy, což má přímý dopad na životní prostředí a jeho (ne)ochranu. V současné době mnoho lidí a institucí od koupě elektromobilu odrazuje výrazně vyšší cena, a tak to bude vláda zkoušet ekonomickými benefity. Zároveň se očekává vybudování sítě dobíjecích stanic, jejichž provozovatelé by také mohli od státu získat finanční podporu. 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist