Volkswagen bude zdražovat auta se spalovacími motory

22.03.2019 | Jan Prošek

Přišlo to, o čem se delší dobu hovořilo a spekulovalo. Postupně začínají automobilky zdražovat vozy se spalovacími motory. Získané finanční prostředky budou využity na dotaci výroby aut s elektrickými pohonnými jednotkami.

 

Christian Dahlheim pro automobilewoche sdělil, že v elektromobilitě sice vidí další potenciál růstu a zvyšování podílu na trhu, nicméně se to neobejde bez nastolených nepříliš oblíbených témat. „Náklady na ekologičtější alternativu motorů už nebude moci nést výrobně, ale zákazníci,“ řekl. Znamená to, že elektromobily jsou drahé a aby si je mohl dovolit každý, bude muset být jejich cena dotována z odlišných zdrojů.

 

A právě tímto zdrojem budou vozy se spalovacím motorem. Podle Dahlhelmových slov se budou postupně zdražovat benzínové i naftové motory. Druhé jmenované přece jen o něco více. Pokud jde o vznětové motory, cena by měla vzrůst o 51 200 až 64 tisíc korun. V případě zážehových motorů půjde cena nahoru o 25 600 až 38 400 korun. Navýšení cen by mělo být postupné a poslední motory by měly zdražit do roku 2023.

 

Snaha automobilky Volkswagen je naprosto jasná. Chce lidi dotlačit a motivovat k domu, aby si kupovali spíše elektromobily, které snadno splňují emisní směrnice Evropské unie. Díky této dotaci by se ceny nejlevnějších elektromobilů od této automobilky měly pohybovat lehce na půlmilionem korun.

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist